lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

PŚ w skokach: Małysz wygrał w Oslo!

Adam Małysz po raz 29. w karierze został zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. To trzeci triumf Polaka na skoczni Oslo-Holmenkollen (HS-128). Pierwszy raz wygrywał na tej skoczni przed 10 laty, dokładnie 16 marca.

Nasz najlepszy skoczek, drugi po pierwszej serii, w finałowej rozgrywce osiągnął 124,5 m i z nota łączną 279 pkt. zwyciężył po raz pierwszy od 30 stycznia 2005 roku, kiedy to okazał się najlepszy w Zakopanem.

Drugie miejsce wywalczył Thomas Morgenstern, mistrz olimpijski z dużej skoczni, który zgromadził o 3,1 pkt. mniej od naszego najlepszego skoczka. Austriak w drugiej serii osiągnął 124 m.

Trzecie miejsce zajął inny Austriak Andreas Kofler - 275,5 pkt. (126 i 126,5 m).

Najlepszy po I serii Martin Koch, kolejny Austriak, w drugiej uzyskał zaledwie 118,5 m i spadł na 6. pozycję.

Piąte miejsce zajął Jakub Janda, lider klasyfikacji generalnej PŚ, który powiększył przewagę nad najgroźniejszym konkurentem w walce o "Kryształową Kulę", Finem janne Ahonenem. Ten w niedzielę zajął 12. miejsce.