lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

LM: Wielkie emocje w Mediolanie, remis Milanu

W środowych spotkaniach ćwierćfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów Inter pokonał na własnym stadionie Villarreal 2:1, a Milan bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Lyonem.

Piłkarze Interu Mediolan po emocjonującym pojedynku wygrali na stadionie Giuseppe Meazza 2:1 (1:1) z FC Villarreal w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.

Zgodnie z najlepszą receptą, zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rosło... Już w 45. sekundzie Jose Mari dośrodkował do Riquelme, ten minął Piere'a Wome i uderzył na bramkę, a Francesco Toldo wybił piłkę wprost pod nogi Urugwajczyka Diego Forlana, który dopełnił formalności, dając gościom - debiutantom w Champions League - prowadzenie.

Ale nie minęła nawet minuta i oto Brazylijczyk Adriano podciął piłkę z prawej strony nad Sebastiana Vierę i tylko Javi Venta uratował Villareal przed golem, wybijając piłkę z linii bramkowej. Co się odwlecze... W 7. minucie Serb Dejan Stankovic zacentrował z prawego skrzydła do Adriano, który obrócił się z piłką i wyrównał.

Po tym znakomitym początku gra stała się nieco brzydsza, sporo było fauli, sędzia zaczął pokazywać żółte kartki, a w 28. minucie Nigeryjczyk Obafemi Martins zmienił kontuzjowanego Alvaro Recobę, który miał swoją szansę na gola 3 minuty wcześniej, ale Viera poradził sobie z jego strzałem z dystansu mimo że piłka skozłowała przed nim.

Przed przerwą jeszcze parę okazji stworzyli sobie 'Nerazzuri', najlepszą z nich w 42. minucie, kiedy Javier Zanetti dośrodkował z prawej na głowę Adriano, a ten trafił w słupek.

Po przerwie znów w akcji byli głównie gospodarze. W 54. minucie Stankovic wrzucił piłkę z prawej na wolne pole, dopadł do niej Martins i strzelił obok Viery.

Jednak Hiszpanie nie złożyli broni. W 63. minucie Riquelme uderzył z rzutu wolnego nad murem i nad Toldo, ale na szczęście dla Włochów trafił w poprzeczkę. 5 minut później Riquelme ponownie zmarnował okazję po wrzutce z lewej, tym razem zupełnie pudłując z linii pola karnego.

Potem ponownie inicjatywę przejął Inter. W 78. minucie Esteban Cambiasso przeprowadził dwójkową akcję z Adriano, ale strzelił zbyt lekko, a minutę później Adriano wrzucił piłkę z lewej na głowę Martinsa, lecz Viera sparował uderzenie Nigeryjczyka.

Z kolei w 83. minucie Juan Pablo Sorin przejął podanie Riquelme, jednak trafił w słupek. Później piłkarze Villarealu najwyraźniej opadli z sił i pogodzili się z wynikiem. Wynik 2-1 pozostawia sprawę awansu otwartą, przy czym gol na wyjeździe może mieć kapitalne znaczenie. Rewanż za tydzień.

Inter Mediolan - FC Villarreal 2:1 (1:1)
Bramki: Adriano (7 min.), Obafemi Martins (54 min.) - Diego Forlan (1 min.)

Inter: 1-Francesco Toldo; 4-Javier Zanetti (k), 2-Ivan Cordoba, 25-Walter Samuel, 33-Pierre Wome; 5-Dejan Stankovic (Kily Gonzales, 83 min.), 14-Juan Sebastian Veron, 19-Esteban Cambiasso, 31-Cesar (23-Marco Materazzi, 69 min.); 20-Alvaro Recoba (30-Obafemi Martins, 28 min.), 10-Adriano.

Villarreal: 13-Sebastian Viera; 17-Javi Venta, 2-Gonzalo Rodriguez, 22-Juan Manuel Pena, 12-Juan Pablo Sorin; 8-Juan Riquelme, 4-Cesar Arzo Amposta (16-Quique Alvarez, 60 min.), 19-Marcos Senna, 11-Javier Calleja Revilla (k, 21-Santiago Cazorla, 87 min.); 23-Jose Mari Romero (Guillermo Franco, 76 min.), 5-Diego Forlan.

Sędzia: Alain Sars (Francja). Widzów: 60 000.

***

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Olympique Lyon zremisował bezbramkowo z AC Milan. Spotkanie stało na wysokim poziomie i mimo braku goli mogło się podobać.

Piłkarze mistrza Francji nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i rozegrali dobre zawody. Obydwie drużyny stworzyły sytuacje podbramkowe, ale bramkarze obydwu drużyn bronili znakomicie. Spotkanie, które toczyło się w bardzo szybkim tempie, było wyrównane i wydaje się, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Olympique grał bez lidera swojej drużyny Brazylijczyka Juninho, który nie mógł wystąpić z powodu nadmiaru żółtych kartek. W rewanżowym spotkaniu za tydzień Brazylijczyk będzie już mógł zagrać. Niestety dla Olympique w rewanżu nie zagra Tiago, który dostał żółtą kartkę w ostatniej minucie meczu.

Olympique Lyon - AC Milan 0:0

Żółte kartki: Alessandro Costacurta (58 min.) - Tiago (90 min.)
Sędzia: Konrad Plautz (Austria).

Lyon: Gregory Coupet - Francois Clerc, Cris, Claudio Cacapa, Eric Abidal -Tiago, Mahamadou Diarra, Benoit Pedretti (68 min. - Clement), Florent Malouda - Sylvain Wiltord, John Carew (63 min. - Fred).

Milan: Dida - Alessandro Costacurta (62 min. - Maldini), Alessandro Nesta, Kacha Kaładze , Serginho - Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo (85 min. - Vogel), Kaka, Clarence Seedorf - Alberto Gilardino (62 min. - Inzaghi), Andrij Szewczenko