lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

LM: "Kanonierzy" w półfinale, Nedved wyleciał

Piłkarze Juventusu Turyn zremisowali na własnym stadionie bezbramkowo z Arsenalem Londyn w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Taki wynik dał awans "Kanonierom", który w pierwszym meczu wygrali 2:0.

W pierwszej połowie pojedynku choć nie padł żadna bramka, nie zabrakło prób strzeleckich z obu stron. W 15. minucie Gianluca Zambrotta uderzył z woleja, z lewej strony (ok. 22 m) w krótki róg, ale spudłował. W 20. minucie Gianluigi Buffon obronił strzał Thierry'ego Henry'ego z 15 m. 2 minuty później szczęścia z woleja, ok. 18 m, z lewej strony w długi róg, próbował Giorgio Chiellini, jednak nie trafił. Z kolei w 25. minucie Robert Kovac zablokował wolej Philippe'a Senderosa ze środka, z 16 m. W 28. minucie efektownym strzałem z przewrotki, z ok. 10 m popisał się David Trezeguet, lecz i on nie skierował piłki do siatki.

Potem przez dłuższą chwilę niewiele się działo i dopiero w 43. minucie doszło do kolejnej groźnej akcji, w której z dystansu strzelał Jose Antonio Reyes, a Buffon złapał futbolówkę.

Bardzo uważna gra 'Gunners' w defensywie poskutkowała zwłaszcza częstymi pułapkami ofsajdowymi, w które łapali się rywale, a szczególnie celował w tym Pavel Nedved.

Pierwszy strzał po przerwie oddał w 64. minucie Francesc Fabregas, z prawej strony pola karnego (ok. 10 m), ale sparował go Buffon. Trzy minuty później zrewanżował się podkręconym uderzeniem z dystansu Zlatan Ibrahimovic, jednak Jens Lehmann nie dał się zaskoczyć. W 70. minucie Nedved huknął z woleja z lewej strony, leczi tym razem znakomicie spisał się niemiecki bramkarz.

Z upływem czasu gra robiła się coraz brzydsza, m.in. Nedved w krótkim odstępie czasu popełnił dwa faule kwalifikujące się na żółtą kartkę i w efekcie arbiter odesłał go z boiska.

Jeszcze w 80. minucie niecelny strzał z prawej strony pola karnego (ok. 10 m) oddał Aleksander Hleb, a dwie minuty po nim nad poprzeczkę piłkę posłał z podobnej odległości, z przeciwnej strony pola karnego Fredrik Ljungberg.

Juventus Turyn - Arsenal Londyn 0:0

Juventus: 1-Gianluigi Buffon; 19-Gianluca Zambrotta (k), 6-Robert Kovac, 28-Fabio Cannavaro, 3-Giorgio Chiellini (Federico Balzaretti, 66'); 18-Adrian Mutu (25-Marcelo Zalayeta, 61'), 8-Ferreira da Rosa Emerson, 23-Giuliano Giannichedda, 11-Pavel Nedved; 17-David Trezeguet, 9-Zlatan Ibrahimovic.

Arsenal: 1-Jens Lehmann; 27-Emmanuel Eboue, 28-Kolo Toure, 20-Philippe Senderos, 16-Matthieu Flamini; 13-Alexandr Hleb (Vassiriki Diaby, 87'), 8-Fredrik Ljungberg, 19-Gilberto Silva, 15-Francesc Fabregas, 9-Jose Antonio Reyes (7-Robert Pires, 63'); 14-Thierry Henry (k).

Żółte kartki: Chiellini 41', Nedved 70' - Flamini 19', Reyes 38'.
Czerwona kartka: Pavel Nedved 77' (za drugą żółtą).
Sędzia: Herbert Fandel (Niemcy). Widzów: 50 000.
Pierwszy mecz: Arsenal - Juventus 2:0. Awans: Arsenal.