lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

LM: Arsenal bliżej finału

Piłkarze Arsenalu Londyn wygrali na Highbury z Villarreal CF 1:0 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Zwycięską bramkę zdobył w 41. minucie Kolo Toure po podaniu Aleksandra Hleba.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Już w 3. minucie bramkę mógł zdobyć obrońca Kolo Toure, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali. Strzelił jednak niecelnie. "Kanonierzy" mieli kolejne sytuacje, ale nie potrafili ich zamienić na bramki. Co prawda do siatki trafił Thierry Henry, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Kluczowa okazała się 41. minuta meczu. Henry odzyskał piłkę i zagrał ją w tempo do Aleksandra Hleba. Białorusin dośrodkował wzdłuż linii końcowej boiska. Najlepiej w tej sytuacji zachował się Toure, który umieścił piłkę w siatce.

Zawodnicy Villarrealu ograniczali się do sporadycznych kontrataków. Najgroźniejsze były strzały z rzutów wolnych wykonywane przez Juan Riquelme, jednakże nie przyniosły one zmiany wyniku.

W drugiej odsłonie obraz spotkania nie uległ zmianie. Najgroźniej było w 56. minucie, kiedy strzelał Henry. Piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Villarreal.

Po przerwie ataki hiszpańskiego zespół były groźniejsze, ale bez zarzutu spisywał się Jens Lehmann. Pierwszy bramkarz reprezentacji Niemiec w Lidze Mistrzów jest niepokonany od 847 minut. Potwierdza tym samym dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, gdzie Niemcy będą rywalami Polaków w grupie A.

Wydarzeniem pierwszej połowy było pojawienie się na boisku... wiewiórki. Początkowo jedynie przyglądała się przebiegowi spotkania, ale w 17. minucie sędzia musiał wstrzymać grę. Gdy skupiła się na niej uwaga zawodników i kibiców wiewiórka, żegnana oklaskami, opuściła murawę.

Środowy mecz był ostatnim pucharowym na słynnym stadionie Highbury - w przyszłym roku Arsenal przeprowadza się na nowy obiekt.

Arsenal Londyn - Villarreal CF 1:0 (1:0)
Bramka: Kolo Toure (41 min.)
Sędzia: Konrad Plautz (Austria).
Widzów: 35438

Arsenal: Jens Lehmann; Emmanuel Eboue, Kolo Toure, Philippe Senderos, Matthieu Flamini; Aleksandr Hleb (80 min. - Dennis Bergkamp), Gilberto, Francesc Fabregas, Robert Pires; Fredrik Ljungberg (81 min. - Robin van Persie), Thierry Henry
Villarreal: Mariano Barbosa; Javi Venta, Quique Alvarez, Cesar Arzo, Rodolfo Arruabarrena; Marcos Senna, Alessio Tacchinardi, Juan Riquelme, Juan Pablo Sorin (73 min. - Josico); Jose Mari (55 min. - Guillermo Franco), Diego Forlan (90 min. - Javier Calleja)