lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

38-letni Gary Payton i 36-letni Alonzo Mourning nie kryli wzruszenia po zwycięstwie nad Dallas 95:92 w szóstym meczu finału NBA i zdobyciu mistrzostwa najlepszej koszykarskiej ligi świata.
Dla obydwu weteranów sukces z Miami to pierwszy mistrzowski tytuł w ich karierze.

Dla Paytona, który w NBA rozegrał 19 sezonów, był to trzeci finał w karierze, ale pierwszy zakończony mistrzostwem. Poprzednio Payton grał w finałach w 1996 z Seattle SuperSonics (porażka z Bulls) i w 2004 roku z Lakers (przegrana z Detroit Pistons).
Alonzo Mourning ma za sobą 13 sezonów w NBA, dwie przerwy w występach spowodowane poważną chorobą nerek zakończoną transplantacją tego organu. Mourning rozegrał doskonały mecz - w czasie 14 minut spotkania numer sześć zdobył osiem punktów, miał sześć zbiórek i pięć bloków.

"Smakuje niesamowicie, nie tylko dlatego, że spróbowałem alkohol po raz pierwszy od 2000 roku, gdy lekarze zdiagnozowali moją chorobę " - powiedział o mistrzowskim szampanie wypitym w szatni po zwycięskim meczu Alonzo Mourning, dodając, że prowadzący go lekarz zezwolił mu na symboliczne picie alkoholu "od czasu do czasu".