lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

Pewny awans Włochów, Ukraińcy jadą do domu

W drugim piątkowym meczu 1/4 finału piłkarskich mistrzostw świata Włochy pokonały Ukrainę 3:0 (1:0). W półfinale zmierzą się z gospodarzami turnieju - Niemcami.
Obie drużyny mecz rozpoczęły z animuszem. Szarżowali Artiom Milewski i Oleg Husiew, ale obrona Włochów spisywała się bez zarzutu.

W 6. minucie Włosi objęli prowadzenie. Gianluca Zambrotta przebiegł z piłką dobre trzydzieści metrów i potężnie strzelił z prawej strony pola karnego, a piłka po rękach Oleksandra Szowkowskiego wpadła do ukraińskiej bramki.
Po szybko zdobytym golu Włosi zmienili taktykę - cofnęli się na własną połowę i czekali na ataki rywali. Ukraińcy próbowali atakować, ale nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji pod bramką rywali. Aktywny Anatolij Tymoszczuk i przegrywający prawie wszystkie pojedynki z Fabio Cannavaro Andrij Szewczenko to zbyt mało, by zaskoczyć Włochów.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli Ukraińcy. W 50. minucie po dośrodkowaniu Maksima Kaliniczenki główkował Husin, ale znakomitą interwencją popisał się Gianluigi Buffon, który wybił futbolówkę na róg. Przy okazji uderzył głową w słupek. Włoski golkiper mógł jednak kontynuować grę.

W 62. minucie znówu szczęścia zabrakło Husinowi, po strzale którego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Akcja ta miała miejsce juz przy stanie 2:0 dla Włochów. Trzy minuty wcześniej Włosi wyprowadzili szybką kontrę po której wywalczyli rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry zacentrował Francesco Totti, a piłkę do siatki głową wpakował Luca Toni.

Napastnik Fiorentiny powody do radości miał także w 69. minucie. Po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Zambrotty Toni dopełnił formalności i z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki.

Końcowe minuty meczu to spokojna gra Włochów, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pewnie awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Gennaro Gattuso został wybrany na piłkarza meczu.

Włochy - Ukraina 3:0 (1:0)
Bramki: Zambrotta (6 min.), Toni dwie (59 min., 69 min.)
Żółte kartki: Kaliniczneko, Swiderski, Milewski.
Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia).
Widzów 50 000.

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Andrea Barzagli, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta, Andrea Pirlo (67 min. - Simone Barone), Gennaro Gattuso (77 min. - Cristian Zaccardo) - Mauro Camoranesi (67 min. - Massimo Oddo), Francesco Totti - Luca Toni.

Ukraina: Oleksandr Szowkowski - Andrij Rusol (45 min. - Władysław Waszczuk), Wiaczesław Swiderski (20 min. - Andrij Worobiej), Andrij Niesmacznyj - Oleg Husiew, Anatolij Tymoszczuk, Oleg Szełajew, Maksim Kaliniczenko, Andrij Husin - Andrij Szewczenko, Artiom Milewski (72 min. - Oleksij Bielik).