komentarze
Wpis który komentujesz:

Niedziela- 27 styczeń 2007

Finał Australian Open: zacięty mecz i historyczny triumf

Novak Djokovic po raz pierwszy w karierze triumfował w Wielkim Szlemie, wygrywając w niedzielę Australian Open (z pulą nagród 18,36 mln dol.). 20-letni serbski tenisista, rozstawiony z numerem trzecim, pokonał w finale 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7-2) Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę.
Djokovic jako pierwszy reprezentant Serbii odniósł zwycięstwo w Wielkim Szlemie, a udało mu się to za drugim podejściem, bowiem we wrześniu ubiegłego roku przegrał w finale US Open ze Szwajcarem Rogerem Federerem.

W Melbourne zrewanżował się broniącemu tytułu Federerowi za tamtą porażkę, pokonując go bez straty seta w piątkowym półfinale. W drodze do finału 20-letni tenisista, urodzony w Belgradzie, nie stracił seta, a zanim wyeliminował Szwajcara, pokonał m.in. Australijczyka Lleytona Hewitta (nr 19.) w czwartej rundzie i Hiszpana Davida Ferrera (5.) w ćwierćfinale.
Jak podali po finale organizatorzy turnieju, Djokovic jest najmłodszym triumfatorem tej imprezy, odkąd na stałe została przeniesiona na korty w Melbourne Park.