lirykp
komentarze
Wpis który komentujesz:

Roger Federer - Andy Murray US Open 2008 Final

Roger Federer już po raz piąty z rzędu wygrał prestiżowy turniej US Open. Podczas finałowego meczu w Nowym Jorku pewnie pokonał Szkota Andy'ego Murraya w trzech setach 6:2, 7:5, 6:2.
Rozstawiony z "dwójką" szwajcarski tenisista bez trudu zwyciężył z szóstym w rankingu WTA Murray'em.

27-letni Federer odniósł tym samym 13. w karierze zwycięstwo w jednym z czterech najważniejszych turniejów w sezonie i brakuje mu już tylko jednej wygranej, by wyrównać rekord wszechczasów, należący do Amerykanina Pete'a Samprasa. Ten 14-krotnie sięgał po puchar w wielkoszlemowych imprezach.

Przegrał w niespełna dwie godziny

21-letniemu Murray'owi zabrakło doświadczenia w meczach finałowych. Szkot nie potrafił znaleźć sposobu na przeciwstawienie się bardzo dobrze grającemu Szwajcarowi, który bez problemu narzucił rywalowi swój styl gry.

Taki obrót wydarzeń na korcie wyraźnie wytrącił z równowagi Murraya, który zaczął seriami popełniać niewymuszone błędy i z każdym gemem wyraźnie tracił chęć do gry. Ostatecznie przegrał po godzinie i 50 minutach.

- Zagrałem dobry turniej, ale przegrałem dzisiaj z najlepszym tenisistą. Myślę jednak, że kiedyś mi się uda wygrać finał - nie tracił wiary po porażce Murray. Na osłodę za udział w turnieju zainkasował okrągły milion dolarów.

Konto Federera zasili kwota 1,5 miliona dolarów. Zwycięzca otrzymał także najnowszy model samochodu Lexus.

Najlepszy od 80 lat

Roger Federer jest pierwszym od ponad ośmiu dekad tenisistą, któremu udało się pięć razy z rzędu wygrać US Open. Przed nim dokonał tego Amerykanin Bill Tilden w latach 1920-24.