18:34 / 13.05.2004 link komentarz (0) | o 19:00 odjazd z metro politechnika na FORTY :D
co prawda padał deszcz ale nie ważne..
będę się dobrze bawić..
może wystąpić senność, zawroty głowy, spłycenie oddechu, nudności i wymioty, niepożądane reakcje alergiczne, euforia lub nadmierne uspokojenie, zaburzenia nastroju, uczucie pustki w głowie, trombocytopenia, agranulocytoza
( co kolwiek to jest :P ,0).
podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu !!
sorry, ale jak ja mam zabijać czas na fortach??
czy jest jakaś alternatywa?..
ja już nie mam pytań..
.
Słowniczek:
Agranulocytoza, ciężka, zagrażająca życiu choroba, wywołana znacznym zmniejszeniem się liczby granulocytów (jednego z rodzajów białych krwinek,0), co prowadzi do osłabienia mechanizmów obronnych organizmu. Dochodzi do niej najczęściej wskutek toksycznego działania leków. Objawami są: wysoka gorączka, owrzodzenie błon śluzowych jamy ustnej i migdałków, powiększenie węzłów chłonnych.
Granulocyty, krwinki białe (leukocyty,0), zawierające ziarnistości (granulacje,0) w cytoplazmie, stanowią ok. 60% wszystkich krwinek białych we krwi. W zależności od barwnikochłonności wyróżnia się granulocyty obojętnochłonne (neutrolile, mikrofagi,0), kwasochłonne (eozynofile,0) i zasadochłonne (bazofile,0). Ich cechą charakterystyczną jest wielopłatowe jądro komórkowe podzielone jednym lub kilkoma przewężeniami na odcinki. Neutrolile a w mniejszym stopniu też eozynofile posiadają zdolność fagocytozy i dlatego biorą udział m.in. w reakcjach odporościowych organizmu.
Fagocytoza, zjawisko polegające na wychwytywaniu i wchłanianiu drobnych cząsteczek organicznych (w tym także bakterii, pierwotniaków, grzybów i wirusów,0) przez wyspecjalizowane w tym kierunku komórki wyższego ustroju, zwane dlatego fagocytami. Zjawisko to odkrył uczony rosyjski I. Miecznikow. Fagocyty dzielą się na makrofagi i mikrofagi.
Trombocytopenia, małopłytkowość, zmniejszenie liczby płytek krwi poniżej normy fizjologicznej. Małopłytkowość może być wrodzona (pierwotna, choroba Werlhofa,0), kiedy to produkowane są nieprawidłowe płytki, lub nabyta (wtórna,0) w przebiegu: zatruć (szczególnie lekami,0), mocznicy, czynnikow fizycznych, niedożywienia (hipowitaminoza,0), nowotworowych chorób krwi (białaczki,0). Skutkiem małopłytkowości jest zawsze skaza krwotoczna płytkowa, objawiająca się skłonnością do krwawień (wybroczyny, krwotoki,0) i nieprawidłowościami w krzepnięciu krwi.
Białaczka, rozrost nowotworowy komórek układu krwiotwórczego.
.
|