egipt // odwiedzony 107086 razy // [xtc_warp szablon nlog7 v01f beta] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (2 sztuk)
16:27 / 09.12.2010
link
komentarz (0)
Dwa tryliony metrów kwadratowych. Trudno wyobrazić sobie coś tak rozległego. Tyle właśnie zajmuje egipska część Pustyni Zachodniej. Jej obszar to ponad 63% powierzchni Egiptu, mimo to pozostaje praktycznie bezludna. Wyjątek stanowią oazy. To właśnie w nich, wśród ogromu pustyni żyją ludzie.
Na Pustyni Zachodniej jest siedem takich miejsc. Charakter tych miejsc jest niezwykle zróżnicowany. O randze oaz dowodzą liczne wykopaliska, dzięki którym archeolodzy odnajdują coraz więcej dowodów na poparcie znaczenia tych siedzib ludzkich w egipcie.
Odwiedzając Pustynię Zachodnią doznajemy uczucia izolacji, czujemy się zagubieni i nic nieznaczący. Wielkość tego terenu i niespotykane nigdzie indziej formacje skalne robią na osobie niezwiązanej z tym terenem niezwykłe wrażenie. Dla tych, którzy poszukują szczególnych przeżyć jest możliwość spędzenia nocy w rozległej głuszy tego rejonu. Takie doświadczenie z pewnością na długo zapadnie w pamięć.
W przeszłości po Pustyni Zachodniej poruszały się tylko karawany ze znającymi rejon Beduinami na froncie. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie oazy łączą się ze sobą drogami, a autobusy jeżdżą po nich dosyć często.
11:32 / 29.10.2010
link
komentarz (1)
Egipt jest jednym z najstarszych państw na Ziemi. Obecnie jest bardzo popularnym miejscem wczasowych wycieczek mieszkańców Europy. Nie powinno to być zaskoczeniem dla nikogo, dlatego, że baza turystyczna w Egipcie została rozwinięta wzorcowo. W takim mieście jak np. Sharm el Shejk jest usytuowany kurort obok kurortu. Całe miasto zostało praktycznie podporządkowane potrzebom urlopowiczów. Na całe szczęście nie cały Egipt jest taki.
W bardziej odludnych rejonach możemy zobaczyć prawdziwy, niezmieniony kraj faraonów. Wystarczy pojechać nieco dalej od nadmorskich miejscowości obleganych przez Europejczków. Śladów przeszłości w tym państwie nie brakuje. Oprócz każdemu znanych i zatłoczonych piramid, można zwiedzić mniej znane świątynie i posągi, usytuowane w całym Egipcie. Wart odwiedzin jest choćby Luxor w okolicy, którego są położone groby władców ukryte głęboko w podziemiach oraz liczne pomniki małych sfinksów. Natomiast jeżeli masz problem z biurem podróży to zajrzyj na stronę z rankinigiem adwoktów np. link do poratu Prawniczy Ranking , na pewno pomogą Ci w otrzymaniu należnego odszkodowania.