lirykp // odwiedzony 397805 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
00:02 / 28.06.2006
Brazylia pokonała Ghanę 3:0 (2:0) w meczu 1/8 finału piłkarskich MŚ. W piątej minucie meczu historycznego gola zdobył Ronaldo - było to jego 15 trafienie podczas finałów MŚ! Brazylijczyk jest rekordzistą wszech czasów.
Canarinhos" wyszli na prowadzenie już w piątej minucie meczu. Po prostopadłym podaniu od Kaki w sytuacji sam na sam z Richardem Kingstonem znalazł się Ronaldo. Brazylijczyk minął ghańskiego bramkarza zwodem i strzałem do pustej bramki zdobył swojego piętnastego gola w finałach MŚ. Ronaldo pobił tym samym rekord Gerda Muellera i swój i został najskuteczniejszym piłkarzem w historii MŚ.
Po zdobyciu gola Brazylijczycy nadal atakowali, natomiast piłkarze z Afryki nie mogli uporządkować gry i sprawiali wrażenie zagubionych w konfrontacji z mistrzami świata.
Około 25. minuty meczu obraz gry uległ zmianie - Brazylijczycy cofnęli się i zaczęli grać bardzo nonszalancko, co zaowocowało kilkoma dogodnymi sytuacjami dla piłkarzy z Ghany. Między innymi groźnie z dystansu strzelał Amoah, ale zabrakło mu szczęścia - piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później z siedmiu metrów strzelał Matthew Amoah, ale zrobił to zbyt lekko.

Słabo prezentował się as brazylijskiej pomocy Ronaldinho, którego podania często nie dochodziły do celu, a próby efektownych sztuczek nie udawały się. Pierwsza groźna akcja drugiej odsłony meczu była dziełem "Czarnych Gwiazd", a nastąpiła dopiero w 69. minucie. Appiah zagrał do Gyana, ten wpadł w pole karne, strzelił technicznie w "długi róg", ale znakomicie interweniował Dida! Do dobitki nie zdołał dojść Amoah, który jeszcze sfaulował brazylijskiego bramkarza.
Graczem meczu został wybrany Ze Roberto.

Było to jedenaste z rzędu zwycięstwo Brazylijczyków.
Brazylia - Ghana 3:0 (2:0)
Bramka - Ronaldo (5'), Adriano (45'), Ze Roberto (86')
Żółte kartki: Adriano, Juan - Stephen Appiah, Sulley Muntari, John Paintsil, Eric Addo, Asamoah Gyan