lirykp // odwiedzony 399557 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
19:48 / 07.09.2006
link
komentarz (0)
Szukając atutów, które mogłyby lansować pozytywny wizerunek Polski zarówno w świecie, jak i w samej świadomości Polaków, Olins wskazał początkowo cztery obszary: nasze położenie na styku wschodu i zachodu Europy, polski indywidualizm, gotowość do zmian i dwubiegunowość.
Polacy mogą lansować się w świecie jako ludzie mający swoje zdanie, dociekliwi, chcący być zauważeni, co czyni z nich dynamicznych przedsiębiorców, atrakcyjnych dla zagranicznych firm. To umocni także wiarę Polaków w samych siebie. W to, że na przekór wszystkiemu potrafią rozkręcać własne interesy, zaistnieć w ostrej światowej rywalizacji (biznesowej, artystycznej, sportowej czy naukowej).

Przekładając na konkrety: wystarczy wskazać, że Polska to kraj Zachodu, ale rozumiejący Wschód. Polacy są jednocześnie romantyczni i prostolinijni. Głęboko wierzący, ale i otwarci na nowe myślenie. Taka postawa sprawia, że jesteśmy narodem ciągłego niepokoju, który nie umie spocząć na laurach. Ciągle próbujemy zdobyć to, co wydaje się niemożliwe, i często się to nam udaje. Polska ma zdolność przetrwania i wyłaniania się na nowo.
"Twórcze napięcie". To hasło robocze, które kryje w sobie kreatywność, umiejętność przystosowania się, witalność, odporność, indywidualizm, żywiołowość i napięcie wynikające ze sprzeczności.