lirykp // odwiedzony 397766 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
20:09 / 22.10.2006
Szwajcar Roger Federer wygrał halowy turniej ATP tenisistów z cyklu Masters Series w Madrycie (z pula nagród 2,082 mln euro). W finale pokonał Chilijczyka Fernando Gonzaleza 7:5, 6:1, 6:0. Mecz trwał 107 minut.
Było to 43. w karierze i dziesiąte w tym sezonie zwycięstwo 25-letniego Szwajcara w zawodach ATP. Tym samym został on pierwszym w historii zawodnikiem, który w trzech kolejnych latach wygrywał co najmniej dziesięć turniejów.

Federer triumfował już w 12. turniejach z cyklu Masters Series i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Liderem jest Amerykanin Andre Agassi, który ma w dorobku 17 wygranych.
W Madrycie Federer nie stracił seta. Niedzielny finał był jego 19. zwycięskim spotkaniem z rzędu.