lirykp // odwiedzony 399663 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
16:41 / 03.12.2006
Paweł Zagumny został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw świata siatkarzy, które odbywały się w Japonii. Reprezentant Polski odebrał tę prestiżową nagrodę podczas ceremonii rozdania medali po zakończeniu finałowego meczu Polska - Brazylia (0:3).
Najlepszym zawodnikiem MŚ wybrany został Brazylijczyk Gilberto Amauri de Godoy Filho - GIBA. Wśród trójki nominowanych zawodników znalazł się polski atakujący Mariusz Wlazły, a także Bułgar Matej Kazijski.

***
Adam Małysz prowadził po pierwszej serii, ale ostatecznie zajął trzecie w niedzielnym konkursie PŚ w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak uzyskał 137,5 m i 127,5 m, co przełożyło się na notę 264,7 pkt.
Dla Małysza, który w dniu konkursu obchodził 29. rocznicę urodzin, było to 61. miejsce podium w historii startów w Pucharze Świata. Ostatni raz na podium stanął 12 marca 2005, gdy triumfował w Oslo.

Oprócz trzeciego miejsca w Lillehammer Małysz sprawił sobie dodatkowy prezent - w kwalifikacjach ustanowił rekord skoczni - 142 m.

Zwyciężył rewelacyjny Austriak, Gregor Schlierenzauer, który lądował na 134 m i 137 m (276,0 pkt.). 16-latek, dla którego był to pierwszy triumf w zawodach PŚ, po pierwszej serii był trzeci, jednak w drugiej serii skoczył rewelacyjnie i dzięki temu wygrał