pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
09:51 / 30.06.2008
Euro 2008: wygrali najlepsi!!!
MM /29.06.2008 22:36

Reprezentacja Hiszpanii została mistrzem Europy w piłce nożnej. W finałowym spotkaniu Euro 2008 podopieczni Luisa Aragonesa pokonali Niemców 1:0 (1:0) na stadionie im. Ernsta Happela w Wiedniu. Hiszpanie w turnieju odnieśli komplet zwycięstw.
Pierwsze minuty należały do podopiecznych Joachima Loewa, którzy mieli przewagę w posiadaniu piłki i grali bardziej zdecydowanie.

Już po czterech minutach Niemcy mogli prowadzić, ale Miroslav Klose nie doszedł do zbyt mocno zagranej piłki w polu karnym Hiszpanów. Chwilę później groźnie z lewego skrzydła dośrodkował Michael Ballack, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji i piłka swobodnie minęła bramkę Ikera Casillasa.
15. minucie Hiszpanie mogli objąć prowadzenie za sprawą niemieckiego stopera... W pole karne dośrodkował Andres Iniesta, a piłka odbiła się od Christopha Metzeldera tak nieszczęśliwie, że Jens Lehmann z najwyższym trudem sparował ją na rzut rożny.

Kilka minut później do dośrodkowania w pole karne Niemców najwyżej wyskoczył Fernando Torres, popularny "Dzieciak", i oddał mocny strzał głową - Niemców uratował słupek.

W tej części spotkania kibice byli świadkami naprawdę atrakcyjnego spektaklu - obie drużyny grały ofensywny, otwarty futbol, a akcja błyskawicznie przenosiła się spod jednej pod druga bramkę.

W 33. minucie Hiszpanie objęli prowadzenie. Po znakomitym prostopadłym podaniu Xaviego do piłki doszedł Fernando Torres, który nie dał się przepchnąć Lahmowi i podbił lekko piłkę nad interweniującym Lehmannem pakując ją do niemieckiej siatki.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych Luisa Aragonesa. Najpierw po podaniu Fernando Torresa obok słupka bramki Lehmanna uderzał Xavi, a chwilę potem, po rzucie rożnym, w dobrej sytuacji spudłował David Silva.

W 59. minucie, po dość przypadkowej akcji, spoza pola karnego uderzał Ballack, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Casillasa.

W 68. minucie Sergio Ramos popisał się pięknym strzałem głową, ale Lehmann nie dał się zaskoczyć. Chwilę później z kilku metrów strzelał Iniesta, ale trafił wprost w niemieckiego bramkarza.

W dalszej części meczu gra trochę "siadła" co nie znaczy, że na boisku brakowało walki.

W końcówce spotkania inicjatywa także należała do Hiszpanów, ale brakowało "ostatniego" podania.

W 82. minucie w polu karnym świetnie głową piłkę zgrywał Xavi, ale z piłką minimalnie minął się Marcos Senna - to była stuprocentowa szansa na bramkę!

Pomimo rozpaczliwych ataków Niemców w końcówce spotkania, Hiszpanie spokojnie kontrolowali przebieg gry i nie dali sobie wydrzeć tego zwycięstwa.

Widzów: 51 428.

Niemcy: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm (46. Marcell Jansen) - Bastian Schweinsteiger, Torsten Frings, Michael Ballack, Thomas Hitzlsperger (58. Kevin Kuranyi), Lukas Podolski - Miroslav Klose (79. Mario Gomez).

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Carles Puyol, Carlos Marchena, Joan Capdevila - Marcos Senna - Andres Iniesta, Xavi, Cesc Fabregas (63. Xabi Alonso), David Silva (66. Santi Cazorla) - Fernando Torres (78. Daniel Guiza).

Piłkarze Hiszpanii zostali mistrzami Europy. W finale podopieczni trenera Luisa Aragonesa pokonali Niemców 1:0 po golu Fernando Torresa.
Oto tytuły w dzisiejszej prasie:

Przegląd Sportowy: Grali i wygrali jak nigdy
Znienawidzone przez Hiszpanów, powtarzane tysiące razy powiedzenie „Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze” odeszło właśnie do lamusa. Hiszpanie zdobyli wczoraj pierwsze od 44 lat mistrzostwo Europy.
Sport: Viva Espana!
Finałowy mecz mistrzostw Europy był ekscytującym widowiskiem i jak prawie wszystkie podczas Euro 2008 trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Po ostatnim gwizdku na stadionie w Wiedniu zapanowała iberyjska fiesta. Hiszpanie wreszcie przełamali złą passę w wielkich imprezach.

Gazeta Wyborcza: Hiszpania mistrzem Europy
Po rozczarowującym finale i golu Fernando Torresa Hiszpanie, po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy.

Rzeczpospolita: Viva Espana, 44 lata później
Hiszpania – Niemcy 1:0. Hiszpanie po raz drugi mistrzami Europy! Fernando Torres strzelił jedyną bramkę jeszcze w pierwszej połowie, a przewaga zwycięzców była ogromna. Niemcom udało się tylko zamienić ten mecz w najbardziej brutalne spotkanie turnieju.

Dziennik: Viva Espana, Niemcy pokonani
Na ten moment czekali 44 lata! Po latach niepowodzeń Hiszpanie wreszcie mogą się cieszyć z sukcesu. W finale Euro 2008 podopieczni Luisa Aragonesa po wspaniałej grze pokonali Niemców 1:0. Zwycięską bramkę w 33. minucie spotkania strzelił Fernando Torres.

Życie Warszawy: Hiszpania zwycięzcą Euro
Hiszpania zwyciężyła z Niemcami w meczu finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej. To pierwszy tytuł i trofeum mistrza w Euro w historii hiszpańskiej kadry! Bramkę dla zwycięzców zdobył w 33. minucie Fernando Torres.