lirykp // odwiedzony 395728 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
19:26 / 09.06.2010
Zemsta jest słodka, Nadal królem Paryża

Rafael Nadal po raz piąty wygrał French Open! W tym roku nie stracił nawet seta. W finale zmiótł z kortu Robina Soderlinga 6:4, 6:2, 6:4, z którym rok temu przegrał już w IV rundzie. Hiszpan zgarnął ponad milion euro i od poniedziałku będzie nowym liderem rankingu ATP. Wyprzedzi Rogera Federera.

Rok temu wydarzyła się rzecz historyczna. Rafael Nadal po raz pierwszy przegrał mecz w turnieju French Open. Poległ w IV rundzie z Robinem Soderlingiem. Była to ogromna sensacja, bowiem Hiszpan wygrał cztery poprzednie imprezy w Paryżu. Szwed doszedł aż do finału w którym okazał się gorszy od Federera.

Chyba nikt się nie spodziewał, że okazję do zemsty Nadal będzie miał już w tym roku. I to w finale. Co ciekawe po drodze do ostatniego meczu turnieju Soderling pokonał Federera. Jednak dziś nie miał żadnych szans.

Obaj tenisiści wygrywali swoje gemy do stanu 2:2. W tym momencie Nadal przełamał serwis rywala i do końca kontrolował przebieg seta wygrywając go 6:4.

W kolejnej partii znów wygrał gema przy serwisie Soderlinga jak było 2:2. Potem potwierdził swoją dominację i jeszcze na koniec przełamał Szweda. Było więc 2:0 w setach dla faworyta.

Soderling grał dziwnie usztywniony jakby pogodził się z porażkę. Niestety dla niego rozpoczął trzecią partię od przegrania własnego podania. Potem Nadal już tylko pilnował swojego serwisu i wygrał zasłużenie cały mecz 6:4, 6:2, 6:4.

Nadal zwycięzył w Paryżu już po raz piąty. Za wygraną zgarnął ponad milion euro. Hiszpan od poniedziałku zostanie nowym liderem rankingu ATP. Na tej pozycji zastąpi Rogera Federera.

Od następnego tygodnia tenisiści przenoszą się na korty trawiaste, aby zacząć przygotowania do Wimbledonu. Nadal zagra w turnieju w londyńskim Queens.