lirykp // odwiedzony 397845 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
18:19 / 27.03.2011
Co prawda ten sezon należał bezprzecznie do 25 letniego Austriaka Morgensterna-wygrał Turniej Czterech Skoczni-po raz drugi Puchar Świata-w tym 7 konkursów-(przewaga 400 punktów nad Amanem i 600 nad naszym Adamem Małyszem oraz Kofflerem) -Złoto na średniej skoczni srebro na dużej tuż Schlierenzaurem, któy wygrał Małą Kryształową Kulę.Dwa złote medale drużynowo-to jednak i tak najważniejsze jest ukonorowanie całej kariery Adama Małysza-3 miejsce w klasyfikacji ogólnej, brązowy medal na średniej skoczni, zwycięstwo w Zakopanem, trzecie miejsce w Planicy, trzecie miejsce w Vikersun-230 metrów-rekord Polski. Wspaniałe pożegananie super sportowca i bardzo urzekającego człowieka, jakie zgotowali mu kibice oraz jego rywale ze świata skoków.. Nie przypomina sobie skoczka, któremu zgotowanoby takie pożegnanie..

Była to wzruszająca i elektryzująca kariera. Ślędzę skoki od 1993 roku i nikt nie dał mi tyle emocji, adrenaliny, pozytywnych wrażeń w tym sporcie.
Był balsamem dla nas wszystkich. Trzymając kciuki przeżywaliśmy jego sukcesy i kibicowaliśmy gdy przeżywał kryzys.
Był pierwszym, który 4-razy wygrał w klasyfikacji Pucharu Świata, pierwszy, który wygrał TCS z przewagą 100 punktów nad drugim zawodnikiem, pierwszym, który przekroczył 1000 punktów w tym turnieju..