pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
21:34 / 30.01.2012
link
komentarz (0)
Dania mistrzem Europy w piłce ręcznej. Polacy z szansą na Londyn.

Reprezentacja Danii zdobyła złoty medal mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W finale rozegranym w Belgradzie Duńczycy pokonali Serbów 21:19. Dzięki wygranej duńczyków Polska drużyna cały czas ma szansę na awans na olimpiadę w Londynie.Najwięcej bramek dla zwycięzców - 9 - zdobył Mikkel Hansen. To piąty medal Danii w ME szczypiornistów. Cztery lata temu w Norwegii Duńczycy również zdobyli złoto (oprócz tego mają na koncie 3 brązy)a dwa lata temu brąz pokonując naszych rodaków.. Rok temu po dwóch dogrywkach zdobyli srebro na MŚ przegrywając z Francuzami, którzy teraz nie wyszli z grup i zostali zmłóceni doszczętnie..
Piłkarze ręczni Chorwacji zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy. W rozgrywanym w Belgradzie meczu o trzecie miejsce pokonali Hiszpanów 31:27