lirykp // odwiedzony 395652 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
23:50 / 08.04.2013
*Moje podsumowanie sezonu narciarskiego 2012/13- Rok ten był przełomowy dla polskich skoków narciarskich pod wieloma względami. Przede wszystkim nastąpił niesamowity postęp naszych wszystkich skoczków co zaowocowało zdobyciem po raz pierwszy w historii brązowego medalu Mistrzostw Świata w Predazzo. Nasz zespół drużynowo zajął drugie miejsce w Zakopanem za Słoweńcami, 3 miejsce w Lahti. Poza tym, Kamil Stoch (131,5, 130 m) zdobył upragniony złoty medal mistrzostw świata na dużej skoczni, wyprzedzając Prevca oraz Jakobsena.
Kryształową kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu zdobył Austriak Gregor Schlierenzauer (1620 pkt).Miejsca na podium zajęli również broniący tytułu Anders Bardal 999 pkt, oraz Kamil Stoch- 953 pkt. Schlierenzauer zwyciężył również w Pucharze Świata w lotach narciarskich i 61. Turnieju Czterech Skoczni (przed Jakobsenem, Hilde i Stochem). Pobił rekord Nykanena jeśli chodzi o zwycięstwa w Pucharze Świata (Schlieri ma ich teraz 50 na swoim koncie w wieku zaledwie 23 lat-istny fenomen). Stoch w porównaniu z zeszłym rokiem awansował o 2 pozycje w klasyfikacji generalnej (w 2012-5, 2011, 10).Stoch był 2-gi w Engelbergu,2-gi w Innsbrucku, 3-ci w Zakopanem, wygrał w Kuopio oraz w Trondheim. Mocnym akcentem sezonu było zwycięstwo w Oslo Piotr Żyły oraz zajęcie 3-ego miejsca w Planicy. Ostatecznie sezon zakończył na 15 miejscu a Maciek Kot na miejscu 19.
-- Justyna Kowalczyk zdobyła po raz 4 Kryształową Kulę (6 zwycięstw w indywidualnych zawodach) Małą Kryształową Kulę w biegach dystansowych i drugie miejsce w sprintach, jako pierwsza w historii wygrała 4 razy Tour de Ski, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata..
Za rok liczę, że zdobędzie ponownie złote medale na Igrzyskach Olimpijskich.