Temat: XP Professional czy Home Editon ???
   sony - 2002.11.02 17:51 - odpowiedz
 XP Professional czy Home Editon, który wybrać który jest lepszy?
   luksus - 2002.11.02 17:54 - odpowiedz
 no raczej napewno pro, chyba ze sie myle:)
   warp - 2002.11.03 00:09 - odpowiedz
 ani to, ani to. bo ikonki sa za malo kolorowe.
   nanaki - 2002.11.03 12:40 - odpowiedz
 a tak serio to ja polecam 2k pro
   sony - 2002.11.03 20:04 - odpowiedz
 Moja opinia:
Z Windows'a 98 SE przesiadłem się na XP Professional, jednak ten nie zrobił on na mnie aż tak ogromneg wrażenia jak się spodziewałem. Zaraz po instalacji nie podobał mi się wcale, ale postanowiłem dać mu szanse. Okazało się że sprawuje się on znakomicie, aczkolwiek 98 SE jest lepszy pod pewnymi wzgledami. Oba systemy uruchamiają się w podobnym czasie, za to 98 gasi kompa w trzy sekundy a XP chyba z minute, bo zapisuje różne ustawienia.
XP Professional sprawia wrażenie że jest czymś zupełnie nowym, ale po chwili okazuje się że dużo żeczy jest jak w poprzednich wersjach, ale trzeba ich szukać w innych miejscach, to głupie rozwiązanie, skoro ludzie przyzwyczaili się do jednego a programiści postanowili ułozyć to samo w nowej kolejności i znów trzeba się do tego przyzwyczajać.
XP Professional zajmuje trochę ponad 1 Gb na dysku a 98 chyba 3x mniej, za to XP professional ma dużo sterowników, dzięki któym komputer działa znakomicie, ale i tak zalecane są oryginalne sterowniki urządzeń.
W XP Pro ustawiłem najwyższe możliwe odświeżanie ekranu i jest on znakomity, w porównaniu z 98 gdzie ekran z lekka bardziej mruga :(
Dużym plusem w XP Professional jest ustawienie zgodności programów, a działa to tak że jeśli program źle działa w XP to moża wybarać opcje zgodności z np. 98 i program będzie uruchamiany na zasadach systemu Windows 98
W XP Pro są ustawinia profili, są administratorzy, którzy mają pełen dostęp do systemu, mogą instalować programy, zmieniać wszelkie ustawienia i są zwykli użutkownicy którzy mają ograniczone powyższe funkcje (chociaż nie do końca, bo np. niektóre programy można i tak instalować bez uprawnień admina). Jest to trochę denerwujące, bo kompa mam prawie na wyłączność i nie potrzebuje tych profili, a nie wiem jak je wyłączyć, bo chyba nie nie da się tego zrobić. W 95/98 itp można wyłączyć profile i jest jeden pulpit, jedne ustawienia i jest lepiej bo prościej. Profile są nieocenione jeśli z jednego kompa korzysta wiele osób i każdy ustawia wszystko po swojemu. Dodatwowo są foldery prywatne, ale jeszcze nie testowałem tej funkcji. Działa to tak że inni użytwonicy nie mogą przegladać folderu który ktoś ustawił jako prywatny, więc nie mogą ogladać plików tam umieszczonych.


Podsumowując: Win 98 SE jest dobry, minusem jest to ze zawiesza się nawet bez powodu, podobno to nie jego wina, ale sterowników, które są napisane na wyrost i czasem wyciskają z systemu wszystko co się da i komputer wysiada.
XP nie dopuszcza do takich sytuacji i przez to nie powinien się zawieszać. Jak na razie to się sprawdza, choć z moim talentem kilka razy trochę go zamuliłem :PPP XP Professional jest ładny, kolorowy i nowy, ale tak na prawdę spodziewałem się że ma więcej bajerów, a tu ogólnie stara bieda. XP nie nadaje się dla posiadaczy starszych komputerów bo ma większe wymagania sprzętowe, na szczeście ja jakoś się mieszczę w tym ograniczeniu :)
Nadal nie przekonałem się jeszcze do XP Pro i ciekawi mnie wasza opinia o XP Home Editon, może ona jest lepszym rozwiązaniem, może ma więcej bajerów i ustawień niż XP Pro??? Wkońcu Home Edition to edycja domowa więc może jest lepiej przystosowany do gier i innych zadań domowych???
   chafer - 2002.11.03 23:11 - odpowiedz
 Ty w koncu chcesz miec sprawnie dzialajacy system, czy bajery z wodotryskami? Jezeli to pierwsze to zmien system na linucha/unixa (albo zmien usera :), a jak to drugie to system nie jest wazny. Wszystkie bajery posciagasz sobie z netu.
   sony - 2002.11.03 20:05 - odpowiedz
 Moja opinia:
Z Windows'a 98 SE przesiadłem się na XP Professional, jednak ten nie zrobił on na mnie aż tak ogromneg wrażenia jak się spodziewałem. Zaraz po instalacji nie podobał mi się wcale, ale postanowiłem dać mu szanse. Okazało się że sprawuje się on znakomicie, aczkolwiek 98 SE jest lepszy pod pewnymi wzgledami. Oba systemy uruchamiają się w podobnym czasie, za to 98 gasi kompa w trzy sekundy a XP chyba z minute, bo zapisuje różne ustawienia.
XP Professional sprawia wrażenie że jest czymś zupełnie nowym, ale po chwili okazuje się że dużo żeczy jest jak w poprzednich wersjach, ale trzeba ich szukać w innych miejscach, to głupie rozwiązanie, skoro ludzie przyzwyczaili się do jednego a programiści postanowili ułozyć to samo w nowej kolejności i znów trzeba się do tego przyzwyczajać.
XP Professional zajmuje trochę ponad 1 Gb na dysku a 98 chyba 3x mniej, za to XP professional ma dużo sterowników, dzięki któym komputer działa znakomicie, ale i tak zalecane są oryginalne sterowniki urządzeń.
W XP Pro ustawiłem najwyższe możliwe odświeżanie ekranu i jest on znakomity, w porównaniu z 98 gdzie ekran z lekka bardziej mruga :(
Dużym plusem w XP Professional jest ustawienie zgodności programów, a działa to tak że jeśli program źle działa w XP to moża wybarać opcje zgodności z np. 98 i program będzie uruchamiany na zasadach systemu Windows 98
W XP Pro są ustawinia profili, są administratorzy, którzy mają pełen dostęp do systemu, mogą instalować programy, zmieniać wszelkie ustawienia i są zwykli użutkownicy którzy mają ograniczone powyższe funkcje (chociaż nie do końca, bo np. niektóre programy można i tak instalować bez uprawnień admina). Jest to trochę denerwujące, bo kompa mam prawie na wyłączność i nie potrzebuje tych profili, a nie wiem jak je wyłączyć, bo chyba nie nie da się tego zrobić. W 95/98 itp można wyłączyć profile i jest jeden pulpit, jedne ustawienia i jest lepiej bo prościej. Profile są nieocenione jeśli z jednego kompa korzysta wiele osób i każdy ustawia wszystko po swojemu. Dodatwowo są foldery prywatne, ale jeszcze nie testowałem tej funkcji. Działa to tak że inni użytwonicy nie mogą przegladać folderu który ktoś ustawił jako prywatny, więc nie mogą ogladać plików tam umieszczonych.


Podsumowując: Win 98 SE jest dobry, minusem jest to ze zawiesza się nawet bez powodu, podobno to nie jego wina, ale sterowników, które są napisane na wyrost i czasem wyciskają z systemu wszystko co się da i komputer wysiada.
XP nie dopuszcza do takich sytuacji i przez to nie powinien się zawieszać. Jak na razie to się sprawdza, choć z moim talentem kilka razy trochę go zamuliłem :PPP XP Professional jest ładny, kolorowy i nowy, ale tak na prawdę spodziewałem się że ma więcej bajerów, a tu ogólnie stara bieda. XP nie nadaje się dla posiadaczy starszych komputerów bo ma większe wymagania sprzętowe, na szczeście ja jakoś się mieszczę w tym ograniczeniu :)
Nadal nie przekonałem się jeszcze do XP Pro i ciekawi mnie wasza opinia o XP Home Editon, może ona jest lepszym rozwiązaniem, może ma więcej bajerów i ustawień niż XP Pro??? Wkońcu Home Edition to edycja domowa więc może jest lepiej przystosowany do gier i innych zadań domowych???
   sugar - 2002.11.05 10:38 - odpowiedz
 XP Pro. i nie mam absolutnie ani jednego problemu. pewnie przyjdą z czasem, bo to do siebie mają windowsy, ale od jakiegoś czasu wszytsko działa cacy.
   lordzik - 2002.11.05 13:54 - odpowiedz
 Do gier i 'worda' - win98se.
Do pracy - linux z icewm.
   sony - 2002.11.05 18:13 - odpowiedz
 Jeszcze cos, zainstalowalem Xp Pro na drugiej partycji i spodobal mi się to, że XP dodal taki bajer, który pozwala mi przy uruchomieniu kompa wybrac, czy chcę uruchomic 98 SE, który mam na pierwszep partycji, czy XP Pro z drugiej.

Odnosnie dlugiego zamykania się XP Pro, od biedy można zastosowac hibernacje, jak na komputerze przenosnym, wtedy mój komp gasnie w 8 sekund, a odpala się ponownie w lekko ponad 20 sekund, to już cos, choc hibernacja to już nie to co ponowne uruchomienie systemu, bo komputer zapisuje pamięc podręczną do pliku, a po odhibernowaniu odtwarza ją z tego pliku i to caly sekret. Dodatkowo można ustawic opcje, ktra pozwala uruchomic hibernacje, czyli wylączyc bezpiecznie kompa po nacisnięciu przycisku Power na obudowie. Można też ustawic to tak, że po nacisnięcu Power zamknie się system albo komputer wogóle nie zareaguje na ten przycis, jak kto woli. W 98 chyba jest cos podobnego ale nigdy tego nie uzywalem.

Czy ktoś słyszał o pogłoskach, że MS chce zablokować pirackie kopie przez internet? MS sukss
   nanaki - 2002.11.05 18:31 - odpowiedz
 I przez to masz teraz zonka, bo jak zformatujesz partycje z 98 to xp sie nie odpali. 2k robi tak samo.
Ale oczywiscie mozna to ominac ;)
   sony - 2002.11.05 19:53 - odpowiedz
 problem w tym, ze boot.ini czyli plik odpowiedzialny za odpalanie XP z drugiej partycji jest na pierszej razem z winem 98 czyli komp rusza z pierwszej, czyli jesli sformatuje piersza komp nie ruszy

XP Pro zainstalowalem na probe, jak sie sprawdzi i jak bede mial czas to zrzuce sobie co mi potrzebne na cd rw, sformatuje wszystko i zainstaluje tylko XP Pro, dla mnie niewygodne jest operowanie dwoma systemami,
   sony - 2002.11.08 19:22 - odpowiedz
 Linux, Linux ok, dzis przegladalem linuxowe czasopismo z darmowym jakims L mandrake 9.0 juz bym sie skusil gdyby nie ta cena, no coz kupilem jednak tanszego entera. I tak chcialbym kiedys przetestowac ten system, wszyscy go tak dookola chwala, ze stabilny i dobry. Wiekszosc i tak jezdzi na okienkach gejtsa i mam wrazenie ze linuxa uzywaja komputerowi zapalency, ale czy on ma przyszlosc? wiekszosc, a wrecz prawie wszystkie programy jakie spotykam sa na windowsa, gry sa na windowsa, pakiety biorowe, win jest w szkolach w kafejkach w firmach i wogole dookola jakis monopol na windowsa, wiec jesli mam uzywac linuxa tylko dla wlasnej satysfakcji, za wszelka cene udowadniac ze moge obyc sie bez windowsa? napiszcie cos wiecej o zaletach Linuxa to moze zdobedzie on wiecej zwolennikow.
   lemur - 2002.11.10 19:47 - odpowiedz
 Jak się zacznie lepsze egzekwowanie praw autorskich, czyli antypirackich to siłą rzeczy więcej luda zacznie urzywać Linux'a, który jest znaaaacznie tańszy od Łinzgrozy. A co do WinXP to baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo go nie lubie blue screen'y mi wyskakiwaly na pewnym etapie z czestotliwoscia 3-4 na dzień, a po dorzuceniu Symantec'a (czyli NAV, NPF, NU) zaczeła się prawdziwa rzeźnia. Najlepiej mi chodził Win2K PL, z service pack'ami i chętnie bym do niego wrócił ale z braku czasu i zabawy z wy.....niem ŁinzgrozyXP nie robie tego. Słyszałem, że Win2K ENG jest lepszy od PL.
   lordzik - 2002.11.10 22:38 - odpowiedz
 Mnie przed wywaleniem wina z domowego komputera powstrzymuje jedynie to, że czasami lubię sobie w coś zagrać. Tylko tyle.
Małe sprostowanie: Linux nie jest tańszy od winka. Linux jest za darmo :)
Najlepsze jest to, że na linuxie nie ma czegoś takiego jak blue-screeny :) A komputer może chodzić bez wyłaczania i kilka miesięcy (lat?:)
Niby brzmi jak bajka, a jednak bajką to nie jest. Myślę, że Linux naprawdę ma szanse wyprzeć kiedyś-tam window$y. Może nie w ciągu roku-dwóch, ale kiedyś to się stanie. Niech tylko zostanie dopracowany w 100% OpenOffice - i już w biurach Windows zacznie zanikać. Gry będą wydawane również w wersjach na Linuxa + powstanie jakiś dobry emulator windows do uruchamiania gier i windows zacznie znikac z komputerow 'domowych'.

Tak wiem - jestem idealistą ;D
   chafer - 2002.11.11 14:10 - odpowiedz
 Owszem. Pare lat temu, Linux rzeczywiscie byl uzywany tylko przez zapalencow. Jednak teraz, po umiejetnym skonfigurowaniu, prawie w niczym (jezeli chodzi o latwosc obslugi) Windowsowi nie ustepuje. Jasne, bywaja problemy ze sterownikami itp, itd, ale to nie sa bledy samego systemu, tylko tego, ze system ten, nie jest jeszcze az tak rozpowszechniony.

Ps. Ja uzywam w domciu Windows Xp i wcale nie narzekam...Do zastosowan domowych jest w sam raz.
   nanaki - 2002.11.11 19:29 - odpowiedz
 o tak, czekamy na to :)
   zdolowany - 2002.11.11 15:14 - odpowiedz
 XP Pro i Home roznia sie tylko i wylacznie "dodatkami". Jadro systemu jest dokladnie to samo - stabilnosc etc - zadnych roznic.
XP to rozwiniecie lini NT/2K wiec od 95/98/Me jest o niebo stabilniejszy. Nie zmienia to faktu ze dziurawy jak sitko. Lepszym rozwiazaniem na dzisiaj bedzie W2K jesli juz koniecznie musisz korzystac z Windowsow a nie z Linuxa/*BSD.
  huh?

Lista tematów
Nowy temat


  what?

1313-1293
1293-1273
1273-1253
1253-1233
1233-1213
1213-1193
1193-1173
1173-1153
1153-1133
1133-1113
1113-1093
1093-1073
1073-1053
1053-1033
1033-1013
1013-993
993-973
973-953
953-933
933-913
913-893
893-873
873-853
853-833
833-813
813-793
793-773
773-753
753-733
733-713
713-693
693-673
673-653
653-633
633-613
613-593
593-573
573-553
553-533
533-513
513-493
493-473
473-453
453-433
433-413
413-393
393-373
373-353
353-333
333-313
313-293
293-273
273-253
253-233
233-213
213-193
193-173
173-153
153-133
133-113
113-93
93-73
73-53
53-33
33-13
13-1

  Zaloguj się
Login : 
Hasło : 
 

Nowy użytkownik

Logowanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
 
nlog v04a - (c) 2002
administracja serwerem - Angry Bytes