lirykp // odwiedzony 404592 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
14:36 / 23.02.2006
NBA: Wschód pokonał Zachód

Rozegrany w Houston 55. Mecz Gwiazd ligi koszykówki NBA zakończył się zwycięstwem Wschodu 122:120. Najbardziej wartościowym graczem spotkania wybrano LeBrona Jamesa (Cleveland Cavaliers).

Pierwsza połowa spotkania należała do Zachodu. Na przerwę gracze z Konferencji Zachodniej schodzili prowadząc 70:53. Losy spotkania odmienili, dzięki świetnej grze w obronie, koszykarze Detroit Pistons, których aż czterech zagrało w Houston.

Defensywna postawa Chauceya Billupsa (w całym meczu 15 punktów i 7 asyst), Bena Wallace, Rasheeda Wallace i Richarda Hamiltona pozwoliła Wschodowi wygrać trzecią kwartę 41:27 i znacznie zniwelować stratę.

Ciężar gry w ataku spoczął jednak na Jamesie (29 punktów) oraz duecie z Miami Heat - Dwyane Wade zdobył 20, a Shaquille O'Neal - 17 punktów (miał też 9 zbiórek i 4 asysty). James i Wade spędzili na parkiecie najwięcej czasu - grali po 31 minut.

"Do zwycięstwa zainspirował nas Charles Barkley. W przerwie meczu powiedział, że już po grze" - przyznał w pomeczowym wywiadzie najmłodszy w historii MVP spotkania.

Najskuteczniejszym graczem okazał się reprezentant gospodarzy Tracy McGrady. Lider Rockets zdobył 36 punktów, ale nie zdołał zapobiec porażce.

Nietypowo zagrał w Houston najlepszy strzelec bieżącego sezonu Kobe Bryant (Los Angeles Lakers). Przez 26 minut spędzonych na parkiecie ciężko pracował na cały zespół i mecz zakończył z dorobkiem zaledwie 8 punktów. Zaliczył natomiast 8 asyst i 3 przechwyty (w obu kategoriach najwięcej spośród wszystkich graczy). Miał też 7 zbiórek. Jego trafinie w końcowych sekundach doprowadziło do remisu 120:120. W ostatniej akcji nie zdołał jednak oddać celnego rzutu - stracił piłkę.

W drużynie Zachodu kilku koszykarzy zawiodło - Kevin Garnett (Minnesota Timberwolves) trafił zaledwie 1 z 9 rzutów z gry, Yao Ming (Houston Rockets) zdobył 5 punktów w 19 minut, a Steve Nash 2 punkty i 6 asyst w 28 minut. Ten ostatni grał najdłużej spośród zawodników Zachodu.

Poprzednio Houston gościło uczestników Meczu Gwiazd NBA w 1989 roku. Wtedy zwyciężył zespół Zachodu 143:134.