lirykp // odwiedzony 404629 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
20:22 / 19.03.2006
PŚ w Planicy: Zaskakujący finał, Małysz w "10"

Fin Janne Happonen dość niespodziewanie został zwycięzcą ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbywały się na mamucim obiekcie w Planicy (HS-215). Adam Małysz zajął 8. miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Janne Happonen. Fin uzyskał aż 225,5 metra i za skok ten otrzymał notę 226,1 pkt. Na drugim miejscu plasował się Austriak Martin Koch - 221 pkt. (222,5 m), a trzeci był reprezentant gospodarzy Słoweniec Robert Kranjec - 218,5 pkt. (220 m).

Adam Małysz poszybował na odległość 215 metrów i z notą 212,5 pkt. zajmował 7. miejsce.

Triumfator z soboty, Bjoern Einar Romoeren, nie osiągnął granicy 220 metrów, skacząc pół metra bliżej. Norweg po pierwszej serii był sklasyfikowany na 5. miejscu - 214,4 pkt.

W drugiej serii nasz najlepszy skoczek poprawił się o metr, ale to było zbyt mało, by myśleć o awansie. Małysz z notą łączną 426,7 pkt. zajął 8. miejsce. W porównaniu do pierwszej serii Polak dał się wyprzedzić Austriakowi Anderasowi Widhoelzlowi, który w drugiej próbie uzyskał 221,5 metra.

W serii finałowej szturm na podium przypuścili Norwegowie Tommy Ingebrigtsen i Bjoern Einar Romoeren, ale ostatecznie żadnemu z nich nie udało się wskoczyć na "pudło". Ingebrigtsen uzyskał w drugiej serii 225,5 metra z kolei triumfator z soboty Romoeren miał 225 m.

Z podium nie dali się zechnąć Słoweniec Robert Kranjec, który był 3. - 442,6 pkt. (w drugiej serii 223 m). Drugie miejsce utrzymał Austriak Martin Koch - 443 pkt. (222,5 m), podobnie jak pierwsze fantastyczny w niedzielę Happonen - 452,9 pkt. (226,5 m). Fin zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii oddał najdłuższe skoki. Z całą pewnością triumf tego zawodnika na "Velikance" można uznać za niespodziankę, podobnie jak fakt, że na starcie nie stanął triumfator tegorocznej edycji PŚ, Czech Jakub Janda.