pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
23:38 / 04.04.2006
link
komentarz (1)
LM: Sensacyjna porażka Interu

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Inter Mediolan przegrał na wyjeździe z hiszpańskim Villlarreal 0:1 i odpadł z rywalizacji.

Przed tygodniem na San Siro lepsza była włoska drużyna, która wygrał 2:1. Gola dla gości zdobył wówczas już w 30. sekundzie meczu Urugwajczyk Diego Forlan.

Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania inicjatywa należała do Interu. Później przewagę osiągnął zespół gospodarzy. Już przed przerwą Villarreal był bliski objęcia prowadzenia, ale Riquelme nieznacznie przestrzelił.

Gola na wagę awansu do półfinału zdobył Rodolfo Arruabarrena, który skierował piłkę do siatki po uderzeniu z rzutu wolnego Juana Romana Riquelme.

Po bramce Arruabarreny Inter nie był w stanie odrobić straty, natomiast Villarreal był bliski podwyższenia - bliscy zdobycia gola byli Diego Forlan i Riquelme.

Dla hiszpańskiej drużyny awans do półfinału Ligi Mistrzów to największy sukces w historii. W półfinale Villarreal, który dopiero siódmy sezon gra w hiszpańskiej ekstraklasie, spotka się ze zwycięzcą dwumeczu Arsenal Londyn - Juventus Turyn.

Villarreal - Inter Mediolan 1:0 (0:0)