lirykp // odwiedzony 404610 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
23:21 / 18.04.2006
LM: Barcelona krok od finału!

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów piłkarze AC Milan przegrali na San Siro z FC Barcelona 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w 56. minucie zdobył Ludovic Giuly. Rewanż na stadionie Camp Nou w Barcelonie za tydzień.

Trafienie Francuza zwieńczyło piękne podanie od Brazylijczyka Ronaldinho, jednak wcześniej to 'Rossoneri' byli trzykrotnie bliżej zdobycia bramki.

Alberto Gilardino trafił w słupek w 14. minucie, potem Civtor Valdes sparował "główkę" Andrija Szewczenki, a Gilardino zmarnował znakomitą okazję w 51. minucie.

Zawodnicy 'Blaugrana' mogli podwyższyć, ale Ronaldinho trafił w słupek po jednym z kontrataków, natomiast gospodarze zmarnowali jeszcze jedną sytuację, kiedy rezerwowy Massimo Ambrosini spudłował w 81. minucie.

AC Milan - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Bramka: Ludovic Giuly (56 min.)

AC Milan: 1-Dida; 31-Jaap Stam (2-Cafu (77)), 4-Kacha Kaładze, 13-Alessandro Nesta, 27-Serginho; 8-Gennaro Gattuso (23-Massimo Ambrosini (74)), 21-Andrea Pirlo (3-Paolo Maldini (67)), 22-Kaka, 20-Clarence Seedorf; 7-Andrij Szewczenko (k), 11-Alberto Gilardino.

FC Barcelona: 1-Victor Valdes; 23-Oleguer (3-Thiago Motta (75)), 5-Carles Puyol (k), 4-Rafael Marquez, 12-Giovanni van Bronckhorst; 17-Mark van Bommel, 15-Edmilson, 24-Andres Iniesta; 8-Ludovic Giuly (2-Juliano Belletti (71)) , 9-Samuel Eto'o, 10-Ronaldinho (11-Maxi Lopez (89)).

Sędzia: Alain Sars (Francja)