lirykp // odwiedzony 404624 razy // [nlog/Only oil/by/zbirkos] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (1058 sztuk)
12:13 / 15.06.2006
Polskie media: Koszmar z 91. minuty, Polacy w drodze do domu

Polskie media podkreślają dzielną postawę polskich piłkarzy w meczu MŚ Niemcami przegranym jednak przez biało-czerwonych 0:1. Jedyną bramkę spotkania strzelił już w doliczonym czasie gry wprowadzony w drugiej połowie Oliver Neuville.
A oto, co o meczu napisały polskie media:

Piłka nożna: Walczyli, przegrali 0:1
Zabrakło tak niewiele, by w Dortmundzie reprezentacja Polski sprawiła niespodziankę… niestety w 92. minucie spotkania, Oliver Neuville pokonał Artura Boruca. Polska przegrała z Niemcami 0:1. Reprezentanci Polski włożyli w mecz z Niemcami wiele serca. Szkoda tylko, że tak późno, bowiem finały mistrzostw świata zaczęły się 9 czerwca, meczem z Ekwadorem.
Przegląd Sportowy: Ambicja w drodze do domu
Świadkami dawno nie spotykanych emocji na meczu piłkarskiej reprezentacji Polski było prawie 65 tysięcy widzów na stadionie w Dortmundzie. Niestety biało-czerwoni do miniumum zmniejszyli swe szanse na awans do rundy pucharowej mistrzostw świata. Wspaniale wspierani przez kibiców Polacy przegrali z Niemcami 0:1, choć zagrali o niebo lepiej niż w spotkaniu z Ekwadorem. Mimo że ambicji wystarczyło na całe spotkanie to umiejętności tylko na pierwszą połowę a szczęścia - do 91 minuty, kiedy to bramkę strzelił Oliver Neuville. Od 75 minuty biało-czerwoni grali w "10" po usunięciu z boiska Radosława Sobolewskiego.

Super Express: Polacy w drodze do domu
Polacy obiecywali rehabilitację w meczu z Niemcami i byli blisko spełnienia obietnicy. Tak bardzo blisko. Zadecydowała głupota Sobolewskiego, który w 75 minucie dostał czerwoną kartkę. Niemcy strzelili gola w doliczonym czasie gry. Już tylko zwycięstwo Kostaryki nad Ekwadorem może sprawić, że mielibyśmy jeszcze szanse na awans z grupy.

Gazeta Wyborcza: Przegraliśmy 0:1 w 91 minucie
Zabrakło sekund! Do 92. min Polska broniła w dziesiątkę bezbramkowego remisu z gospodarzami mundialu, gdy Oliver Neuville zdobył jednak zwycięską bramkę dla Niemiec. Jeśli Ekwador choć zremisuje w czwartek z Kostaryką, Polska odpadnie z mundialu.

Program I Polskiego Radia: Koszmar z 91. minuty
Porażką zakończyło się spotkanie reprezentacji Polski z gospodarzem mistrzostw, Niemcami. Polaków dobił w 91. minucie Oliver Neuville. Gdy boiskowy zegar wskazywał 91. minutę nadszedł koszmar polskiej drużyny. Precyzyjnie w pole karne dośrodkował wprowadzony w trakcie drugiej połowy, David Odonkor, a przed bramką Boruca znalazł się Neuville, który wślizgiem wepchnął piłkę do naszej bramki.

TVP: Polska przegrała w Dortmundzie
Polska przegrała 0:1 z reprezentacją Niemiec w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata. Nasza reprezentacja po heroicznej walce straciła gola w doliczonym czasie gry.

BBC wyróżnia Ireneusza Jelenia, który szczególnie w drugiej połowie "pociągał za sznurki" i stworzył kolegom kilka okazji i był najbliższy strzelenia bramki.
Interwencje bramkarza polskiej reprezentacji nazywa BBC "sensacyjnymi", a o zdobywcy jedynej bramki dla Niemiec Oliverze Neuville na swoich internetowych stronach napisało, iż "oszczędził Niemcom wypieków wstydu".

"Guardianowi" w grze Niemców zabrakło "precyzyjnego finiszu". O samym meczu gazeta pisze, iż jest jak ilustracja znanego dowcipu: futbol to gra z udziałem 22 graczy, na końcu której okazuje się, że wygrali Niemcy. Tym razem gra była w 21 graczy, ponieważ Polacy po zejściu z boiska Radosława Sobolewskiego z czerwoną kartką grali w dziesiątkę.

Niemcy krytykowani są za stwarzanie okazji, których nie potrafili do końca wykorzystać, zaś Polacy chwaleni za wytrwałość i bramkarza-sensację Artura Boruca