Temat: Ukraina - Pomarańczowi walczą!!
   ide_przeskakujac_pagorki - 2004.11.28 14:53 - odpowiedz
 Właśnie zauważyłem, że nlog posiada pomarańczową wstążeczke. Tak wiele dzieje sie na ukrainie, a tu jakby cisza..


Uważam, że ta sprawa jest ważna i warto o niej porozmawiać..
Cieszę się, że ukraińcy walcza o swoją wolność bo my uczestniczący w ciągłych szopkach już zapomnieliśmy co znaczy narażanie swego życia dla idei.

Mam kilka skrytych obaw co do nowych wyborów. Rosja zawsze dopomina się o to co jej, i po raz wtóry wszyscy mogą czuć strach, że wtrąci się militarnie.

Ale ( i mam nadzieje, że tymi słowami wyrażam odczucia większośći polaków) jesteśmy z wami w tej walce o własną tożsamość!!

ole!
   maketheworldhappy - 2004.11.28 15:05 - odpowiedz
 Juz ta wstazeczka mnie denerwuje. Czy na wszystkich mozliwych serwisach musi byc cos o tej ukrainie? Ukraina ukraina i wszedzie to samo.
Ja rozumiem, ze to wazne, ale czy nie przesadzacie? Dla wiekszosci ludzi to jest obojetnie co tam sie dzieje, tylko wazne jest to, zeby poczuc jakas wiez, solidarnosc z innymi ludzmi. A moze ta chec wykorzystac do zrobienia wielu dobrych rzeczy. Tylko dzialanie to tez nie umieszczenie na swojej stronie wstazeczki i napisanie na forum troche banalow.
   ide_przeskakujac_pagorki - 2004.11.28 15:21 - odpowiedz
 myśle, że sam temat nie jest banałem, a nie zawsze pisanie o tym znaczy mode, masz rację, lepiej pisać o usterkach na blogu, widać tematy typu: \"czemu nie moge sie zalogować\" lub \"jak dodać notke\" sa tu bardziej odpowiednie.

A ja uwazam, że ta sprawa jest naprawdę istotna. Ci ludzie nie wiedzą co się z nimi stanie, a to że byliśmy w podobnym położeniu (o czym wiekszosc tutaj nie pamieta bo nie miala wtedy pelnej swiadomosci) powinno nas jedynie zbliżyć.

Nie preferuje SZTUKI WYŻYWANIE SIĘ TYM SAMYM ŚCIERWEM (medialnym) tylko tym co ja sam czuję i tym co uważam za istotne a nie modne. o!!

a pisalem chcac poznac opinie (te negujące tez:)
   sugar - 2004.12.01 19:41 - odpowiedz
 maketheworldhappy. sluchaj zmien sobie nicka na makemyworldhappy.
chuj mnie obchdzie czy ci sie wstazeczki podobaja czy nie. ja latalam dzis juz z trzema. czerwona - aids. pomaranczowa -ukraina. i rozowa - rak piersi. i nie zwaracam na to uwagi czy to sie takim ludzikom jak ty to podoba czy nie. jestem z tymi ludzmi i chce zeby to bylo jasne.
no i mysle ze powinnas/powinienes szerzej zainteresowac sie dotychczasową historią ukrainy zanim sie wypowiesz po raz kolejny na ten temat.
   kassia - 2004.11.28 18:11 - odpowiedz
 Ja nie sadze zeby to byla jakas kolejna \"moda\". Ja solidaryzuje sie z tym calkowicie szczegolnie mzoe dlatego ze mam w klasie qmpele z korzeniami ukrainskimi. A to ze ktos traktuje to jako mode to chyba w ogole tu cos nie halo jest...jak mozna traktowac walke o demokracje, czy o prawdziwe wybory nazywac mode? jak ktos qma to mzoe mi to wyjasni, bo ja tego nie rozumiem po prostu...
   xp5 - 2004.11.30 12:08 - odpowiedz
 Też się solidaryzuję z narodem ukraińskim - codziennie jestem na demonstracji pod ambasadą oraz czasem pełnię nocne dyżury w namiocie. Obecnie na demonstracjach śpiewamy piosenki, więc jest bardzo miło...
   _martin_lesner_ - 2004.11.29 22:50 - odpowiedz
 \"razom nas bahato !
nas ne podolaty !!! \"
   on_i_on - 2004.11.30 20:00 - odpowiedz
 Ta piosenka jest najlepsza!

   agata_m - 2004.11.30 13:31 - odpowiedz
 Fajnie, ze poruszyles ten temat. Jest oczywiscie bardzo istotny. Z lekkim zdziwieniem obserwuje fakt, ze obok osob naprawde zainteresowanych ta kwestia istnieja ci, dla ktorych sprawy jak gdyby nie ma.
Uwazam, ze to nie tylko kwestia narodu ukrainskiego. To rowniez walka o prawde. Nawet jesli wsrod gromadzacych sie na demonstracjach ludzi jest spora grupa szukajacych sensacji i wyzycia sie, jest rowniez wielu tych, dla ktorych to, co dzieje sie na Ukrainie naprawde ma znaczenie. Nie rozumiem obojetnosci, to przeciez kwestia jakiejs ogolnoludzkiej swiadomosci. Nasz prywatny swiat to mikrokosmos spraw takich jak ta.
Ciesze sie, ze mimo licznych zawodow politycznych znalazlo sie tak wielu Polakow wyrazajacych swoje poparcie dla Ukrainy. Mimo wszystko swidczy to o swiadomosci pewnych nadrzednych wartosci.
   _martin_lesner_ - 2004.11.30 20:35 - odpowiedz
 ... male sprostowanie ;) ... \"Rosja zawsze dopomina się o to co jej\" ... to nie jest Rosji ... nigdy nie bylo ( bo nie bylo ...jej sie tylko wydawalo ze bylo ) ... i nie bedzie !
   _martin_lesner_ - 2004.12.01 21:34 - odpowiedz
  .... Разом нас багато
Нас не подолати!

Фальсифікаціям. Ні!
Махінаціям. Ні!
Понятіям. Ні!
Ні брехні!
Ющенко так! Ющенко так!
Це наш президент.
Так! Так! Так!

Разом нас багато
Нас не подолати!

Ми не бидло
Ми не козли.
Ми України
Доньки і сини
Зараз чи ніколи
Годі чекати
Разом нас багато
Нас не подолати

Разом нас багато
Нас не подолати!

   4get - 2004.12.02 01:21 - odpowiedz
 zastanawia mnie jedno-dlaczego,tak bardzo walczymy o sprawiedliwosc podczas woborow u naszych sasiadow, a tego co dzieje sie w Iraku nie zauwazamy. czy mam rozumiec,ze to temat Irak - jest juz nie \"trendy\" ? ze mamy juz tak przeprane mozgi,ze nie widzimy tego. ze jestesmy marionetkami w rekach Ibisza z Baru,lub innego prezentera (czytaj dziennikarza)?

jestem jak najbardziej za takimi postawami -pro solidarnosciowymi z narodem ukrainskim.ale to co sie z tego zrodzilo to czysta farsa.i to jest przykre.
   _martin_lesner_ - 2004.12.02 11:49 - odpowiedz
 przejedz sie na Ukraine ... zobaczysz czy to jest dla nich farsa ... owszem dla nas - z czastkowymi informacjami moze i tak to wyglada ...ale bedac np na placu z tysiacami ludzi ( w Kijowie lub we Lwowie ) ... to juz troche inaczej sie odbiera - nawet gdy nie jest sie zaangazowanym w sprawy Ukraincem...
   note - 2004.12.03 00:40 - odpowiedz
 Wiecie co??
Ja to widzę tak:
Nasi politycy pakują się w nie swoje problemy choć na dobrą sprawę naszych polskich problemów nie potrafią sami rozwiązać.
Popatrzcie, Polska ma full tego i co?? Mówią dużo a nie wiele się zmienia - o ile są jakieś rozwiązania są wrażane w życie to jakoś nie koniecznie są odczuwalne.
Nie rozumiem też tego... Lech Wałęsa jest byłym prezydentem a jednak każdy zwraca się do niego \"Panie prezydencie\"... o ile mi wiadomo to prezydentem jest Aleksander Kwaśniewski.. no nie?? - to taka mała dyresja.
No ale wracając do tematu... niech mi ktoś powie... dlaczego wszyscy się tak nagle interesują Ukrainą?? Po jaką cholerę tak naprawdę pojechał tam Wałęsa??? hee??
Najpierw Irak, teraz Ukraina... Czy nasz kraj zawsze musi się pierwszy wpieprzać w cudze sprawy???
Na dobrą sprawę zawsze Polska wszędzie brała udział, pomagała innym... np. Napoleon, wojna w Stanach Zjednoczonych i jak zawsze dostawaliśmy setki obietnictw w zamian...
A co nam po takim gadaniu?
Nasi politycy powinni wkońcu na maxa wyegzekwować obiecaną pomoc, za tą kase co biorą mogli by ruszyć dupe i zabrać się za robotę.

No a teraz popatrzcie na Ukrainę... biedny kraj - zgoda.
Mają kołopoty - zgoda.. my też je mamy ale im trzeba pomuc bo nam się już nie da??
A dlaczego mam się integrować z Ukrainą skoro nie chcę????
Na ulicy rozdawali wstążki na znak integracji z nimi... jak odmówiłem to popatrzyli się na mnie jakbym kogoś zabił... bezsensu!!
A słyszeliście jak to ukraincy brutalnie mordowali??
Niemcy to szybko załatwiali egzekucję... a Ukraina czy Rosja?? Ręce mi opadły jak usłyszałem w jaki sposób obchodzili się z naszymi przodkami... z Polakami!
Zabijali bez skrupułów a teraz jak gdyby nigdy nic poprostu musimy im pomagać?
Chyba nie do końca tak to jest... wiem, wybacza się błędy -Bóg nakazał wybaczać... owszem ale nie jest to odrazu powodem, że mamy za nich robić to co sami powinni zrobić. Sami niech walczą o wolność nie my mamy to za nich robić. Chyba nie powinniśmy grzebać w problemach nie swojego kraju...? Uważam, że powinni sobie sami radzić... realne, tak mi się wydaje.
Bo czemu mamy innym pomuc skoro sami tego nie robimy a immym pomożemy?? Śmieszne. Jakoś nie bardzo to widzę.
Niech robią co chcą, to ich kraj. Mają swoje prawo i niech Bóg im pomaga. Ale Polska niech się zajmie sobą!!!!!!!!!!!



To chyba wszystko bo mi się myśl urwała i nie wiem co chiałem jeszcze dopisać...

   ide_przeskakujac_pagorki - 2004.12.03 01:36 - odpowiedz
 == > NOTE , ojej, ile rzeczy do powiedzenia mam... zacznę od prezydenta. Wiesz wydaje mi się, że absolutnie nie masz poszanowania dla czegoś takiego jak tradycja bądź historia.. Wałęsa będzie do końca życia prezydentem, ponieważ jest to już teraz tytuł, którego używa się z szacunku, pozatym on naprawdę dużo dla Polski zrobił i wiele ludzi go podziwia (mimo takiego sobie wykształcenia) i wielu go kocha za odwagę jaką się wykazał,
co do Napoleona, jakbyś choć troszkę wiedział, obiecywał nam naprawdę dużo i ludzie przez to szli się za niego i za Polskę bić,

tłumaczenia typu „Jak wymyślnie Ukraińcy mordowali” w ogóle nie będę poruszał, bo to głupota... (no Ci kochani Niemcy i Rosjanie to przy Ukraińcach dzieci... hahaha)..

jakbyś nie zauważył / ła to my nie mamy w planach walczyć za Ukrainę, jak na razie to jedynie wspieramy ich hm... bardziej... duchowo, wiemy co przechodzą, bo sami przeżyliśmy coś podobnego

( a wojna w Iraku, to nie nasza decyzja, tylko rządu, który poparł działania przy przeszło 80% sprzeciwie społeczeństwa)

ps. pomoc Ukrainie nic nie kosztuje, nie uważam, że powinniśmy zamknąć się w swoich granicach i udawać ciemniaków, żyjących dla siebie; rozumiemy bardzo dobrze problemy Ukrainy, bo sami mieliśmy podobne, odcinanie się byłoby tchórzostwem..

(A. Kwaśniewski jest pomyłką moim zdaniem, jak prezydentem naszego państwa może być buc, którego ojciec zabijał akowców?)
   agata_m - 2004.12.03 10:38 - odpowiedz
 Wszyscy jestesmy ludzmi, wszyscy mamy prawo do prawdy, mimo dzielacych nas granic administracyjnych, kulturowych, etc. I dopoki mamy poczucie tego, ze to wszystko jest nam potrzebne, dopoty zachowujemy zdrowe instynkty. Oczywiscie nie ma obowiazku - przeciez nikt nie kaze Ci uczestniczyc w demonstracjach, ogladac informacji na ten temat (tu juz wchodzi kwestia tego, czy interesuje nas co sie dzieje na swiecie, czy nie), popierac. Tak samo, jesli Twoj kumpel bedzie mial powazne klopoty, mozesz mu pomoc albo zyc swoim zyciem - do jednego i drugiego masz prawo. Mozesz przeciez powiedziec, ze to nie Twoja sprawa i masz swoje problemy, no a on powinien sobie radzic sam.
Jest jednak masa ludzi, ktoryz najwyrazniej mysla inaczej. Dochodzi do tego rowniez swiadomosc historyczna, kulturowa.

Walesa byl prezydentem RP i tak jak wiele roznych tytulow ten pozostaje w uzyciu w zasadzie dozywotnio. Walesa moze sie ludziom nie podobac, moga sie z niego smiac, jest jednak symbolem, ktory nalezy szanowac. Ze wzgledow historycznych zupelnie naturalne jest, ze jest on blizszy w tej chwili Ukraincom, niz Kwasniewski, a nawet niz wiekszosc politykow w ogole.

Twoj argument o mordowaniu przez Ukraincow jest lekko zabawny. Zapewniam Cie, ze ci ludzie, ktorzy domagaja sie swoich praw, nikogo nie mordowali. Tak samo jak ja czy Ty nie mordowalismy z Napoleonem pod Somosierra, tak samo jak to nie ja czy Ty kolaborowalismy z Niemcami - bo tak, byli i tacy Polacy.

I tu nie chodzi o zadne obietnice. Chodzi o pewne wartosci, ktore powinny byc obecne w naszym zyciu codziennym. A skoro nie sa przestrzegane na szerszym forum, w dodatku sa tak bliskie nam historycznie - mamy milczec? Mozemy, ale jak widac nie chcemy. Cos nam nie pozwala. Poczucie wartosci, swiadomosc historyczna? Moze po prostu \"chcemy byc soba\" i rozumiemy prawo innych do tego...

Poza tym radze zainteresowac sie blizej rowniez obecnym aferom polskim. Moze uda Ci sie odkryc, ze wbrew pozorom nie sa az tak odlegle od problemow Ukrainy i jej relacji z Rosja. Podpowiem, ze warto poczytac na temat historii z Rafineria Gdanska.
   agata_m - 2004.12.03 17:15 - odpowiedz
 P.S. Powtorka II tury?:)
Czy mozna sie juz cieszyc? Czy jeszcze za wczesnie?..
   _martin_lesner_ - 2004.12.06 22:02 - odpowiedz
 lepiej zaczekac ...
  huh?

Lista tematów
Nowy temat


  what?

1313-1293
1293-1273
1273-1253
1253-1233
1233-1213
1213-1193
1193-1173
1173-1153
1153-1133
1133-1113
1113-1093
1093-1073
1073-1053
1053-1033
1033-1013
1013-993
993-973
973-953
953-933
933-913
913-893
893-873
873-853
853-833
833-813
813-793
793-773
773-753
753-733
733-713
713-693
693-673
673-653
653-633
633-613
613-593
593-573
573-553
553-533
533-513
513-493
493-473
473-453
453-433
433-413
413-393
393-373
373-353
353-333
333-313
313-293
293-273
273-253
253-233
233-213
213-193
193-173
173-153
153-133
133-113
113-93
93-73
73-53
53-33
33-13
13-1

  Zaloguj się
Login : 
Hasło : 
 

Nowy użytkownik

Logowanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
 
nlog v04a - (c) 2002
administracja serwerem - Angry Bytes