Temat: Kto mieczem wojuje?
   lee - 2006.09.20 13:22 - odpowiedz
 Podczas ostatniej pielgrzymki do Niemiec papież Benedykt XVI wygłosił na uniwersytecie w Ratyzbonie wykład poświęcony kwestii szerzenia wiary, którego główną tezą był pogląd, że z teologicznego punktu widzenia nie da się uzasadnić szerzenia wiary przemocą. Pogląd ten papież zilustrował m.in. wypowiedzią bizantyjskiego cesarza Manuela Paleologa, który w dyspucie z uczonym Persem miał m.in. powiedzieć: „Pokaż mi, co nowego przyniósł Mahomet, a wtedy ujrzysz tylko to, co złe i nieludzkie – jak chociażby to, co nakazał, aby wiarę, którą głosił, rozszerzać za pomocą miecza”.
   acha - 2006.09.20 13:46 - odpowiedz
 i?
   bezo - 2006.09.22 23:00 - odpowiedz
 I lee zdaje sie nam pokazywac dyskretnie wyzszosc czegos tam nad czymkolwiek innym.
   underwood - 2006.09.22 23:13 - odpowiedz
 Kto mieczem wojuje, ginie od rakiety/terrorysty samobojcy.
o czasy, o obyczaje...
   marzyciel - 2006.09.23 03:36 - odpowiedz
 Papiez, zdaje sie, przeoczyl kilkaset lat historii rozwoju chrzescijanstwa. No coz...
   underwood - 2006.09.23 10:38 - odpowiedz
 Co bylo, a nie jest nie pisze sie w rejestr :)
   lee - 2006.09.23 10:58 - odpowiedz
 Znaczy się panie marzyciel że co? Że czasy się zmieniły i dziś da się szerzyć wiare przemocą?
   lee - 2006.09.23 11:07 - odpowiedz
 Znaczy się panie marzyciel że co? Że czasy się zmieniły i dziś da się szerzyć wiare przemocą?
   tralalala - 2006.09.23 11:55 - odpowiedz
 heh skoro dalo sie kiedys ...... to nic nie jest teraz wykluczone...aczkowliek uwazam ze jednostki nie da sie zmusic do wiary w cokolwiek....kazda jednostka jest wolna jesli sie taka czuje w srodku....nikt nie zniewoli umyslu jednostki jesli jednostka jest silna i inteligentna
   underwood - 2006.09.23 16:56 - odpowiedz
 A partia komunistyczna Chin, a Korea? - tzw. pranie mozgu. Ponoc przynosilo to dobre efekty.
   marzyciel - 2006.09.26 00:28 - odpowiedz
 Chodzilo mi raczej o to, ze papiez mogl poszukac blizej i wyjasnic bezsens zmuszania do wiary na przykladzie historii rozwoju chrzescijanstwa. Calkiem wymowne przyklady, blizsze naszej kulturze i... czestsze ;)
   lagesag - 2006.09.24 16:57 - odpowiedz
 \"I was always interested in the idea of rescuing God from religion\"
-- Sinead O\'Connor
   tralalala - 2006.09.24 19:30 - odpowiedz
 ja obstaje przy swoim! silna jednostka zawsze jest wolna! Equlibrium widzieliscie? Wszystko sie da...ale zawsze bedzie jakas rewolucja! Zaden system nie jest idealny...wierze w sztuke sugestii wierze w pranie mózgu..ale uważam ze jednostka zawsze moze siwe wyzwolic...
   lagesag - 2006.09.25 01:41 - odpowiedz
 nikle prawdopodobienstwo ze to wlasnie ta a nie inna osoba okaze sie ta ktora potrafi sie wyzwolic
   tralalala - 2006.09.25 14:34 - odpowiedz
 nie znam sie na wszystkich ludziach ale wierze w wolność jednostki.Nie mowie tez ze każda jednostka potrafi byc wolna! Wolnosc to sila..sila jednostki lezy w niej samej:)
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.26 10:56 - odpowiedz
 a ja sobie mysle, że to jak zwykle jest medal i ma dwie strony, albo sto stron i jest jakąś wielka bryłą..

z jednej wiemy jak jest w krajach muzułmańskich, a jest niewesoło, z drugiej znamy historię szerzenia wiary chrześcijańskiej i potrafimy wytknąć błędy,

i tutaj jest sprzeczność, czy owa historia europejska powinna przymknac nam buzie???
otóz moim zdaniem odpowiedz jest zupełnie innego rodzaju, my nie jesteśmy w stanie zmienic obyczajowosci państw muzułmańskich, podejścia, każde słowa w tym kierunku mogą spotkać się jedynie z agresywną odpowiedzią, tutaj kościół zawinił, bo do tego świata nie da sie wkraczać z nawróceniem i pouczaniem, a właśnie z przyjaźnią i miłością jako drogą zmiany bijącej z najzwyklejszej obserwacji,

jedynym sposobem rozwiazania ichnejszego konfliktu jest zrzucenie bomby atomowej na tamten obszar (którego oczywiście jestem gorącym przeciwnikiem) drugą zaś rzecza jest fakt, że nikt z europejczyków nie jest w stanie zrozumieć mentalności \"islamu\", nic debaty nad tym nie dadzą, ponieważ oni od pierwszej kropelki są inaczej wypełnieni niż my, inny świat

Benedykt zarzucał (oczywiście delikatnie) Janowi Pawłowi II łagodność i zbytnią uległość, jak widać mylił się, i nie ma co powoływać się na starość ów przytoczonych słów, bo jeśli pochodza z dawien dawna, to historia chrześcijaństwa powinna oblać się rumieńcem wstydu, oczywiście upersonifikowana.
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.26 13:00 - odpowiedz
 a ja sobie mysle, że to jak zwykle jest medal i ma dwie strony, albo sto stron i jest jakąś wielka bryłą..

z jednej wiemy jak jest w krajach muzułmańskich, a jest niewesoło, z drugiej znamy historię szerzenia wiary chrześcijańskiej i potrafimy wytknąć błędy,

i tutaj jest sprzeczność, czy owa historia europejska powinna przymknac nam buzie???
otóz moim zdaniem odpowiedz jest zupełnie innego rodzaju, my nie jesteśmy w stanie zmienic obyczajowosci państw muzułmańskich, podejścia, każde słowa w tym kierunku mogą spotkać się jedynie z agresywną odpowiedzią, tutaj kościół zawinił, bo do tego świata nie da sie wkraczać z nawróceniem i pouczaniem, a właśnie z przyjaźnią i miłością jako drogą zmiany bijącej z najzwyklejszej obserwacji,

jedynym sposobem rozwiazania ichnejszego konfliktu jest zrzucenie bomby atomowej na tamten obszar (którego oczywiście jestem gorącym przeciwnikiem) drugą zaś rzecza jest fakt, że nikt z europejczyków nie jest w stanie zrozumieć mentalności \"islamu\", nic debaty nad tym nie dadzą, ponieważ oni od pierwszej kropelki są inaczej wypełnieni niż my, inny świat

Benedykt zarzucał (oczywiście delikatnie) Janowi Pawłowi II łagodność i zbytnią uległość, jak widać mylił się, i nie ma co powoływać się na starość ów przytoczonych słów, bo jeśli pochodza z dawien dawna, to historia chrześcijaństwa powinna oblać się rumieńcem wstydu, oczywiście upersonifikowana.
   bezo - 2006.09.26 13:31 - odpowiedz
 \"z jednej wiemy jak jest w krajach muzułmańskich, a jest niewesoło\" - bylismy, to wiemy, czy wiemy, bo wiemy i juz?
\"nie jesteśmy w stanie zmienic obyczajowosci państw muzułmańskich\" - bardzo ladne uogolnienie. Obyczajowosc panstw. A to ci.
\"nikt z europejczyków nie jest w stanie zrozumieć mentalności \islamu\ - moze europejscy Muzulmanie jednak troche kumaja o co w tym islamie chodzi, co?
Ot tak sie troche czepiam. Allah akbar
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.26 15:56 - odpowiedz
 O tak nie trochę, ja powiem tak, jesli chociaż mamy zdolność podstawową postrzegania i rozumienia i czytania, to wiemy!!!

A to mi, właśnie tak jest: ich wychowanie ich kultura ich obyczajowość po prostu, na tym to polega, inne piorytety, nie mówimy o szczepie żadnym, garstce ciemieżonej przez teroryste, mówimy o morzu ludzi, warto zdać sobie z tego sprawę... krytykować jest łatwo, czepiać się słów najłatwiej... najtrudniej zaś jest coś wymyślić samemu.

a tu zrywa sie taki bezo z jakiejś choinki i się mu słowa nie podobają, kolego koleżanko, to nie te święta..

człowieku nie chodzi o islam, chodzi o konflikt o narzucanie swojej wiary, chodzi o granice, trzy najwieksze religie światowe maja jedno źródło, religa coś najwazniejszego nadającego sens egzystencji, najwiecej wymiarowy bo trwały ciągły (ale teraz włacza mi sie pseudomoralistyka, więc się przymknę)

masz pomysł masz rozwiązanie znasz europejskich muzułmanów, byłes w tamtym świecie... PIĘKNIE! poradz więc coś napisz swe przemyslenia, czekam z zapartym tchem uwielbiam sie poszerzać!!!

bo to troche brzmi jakby głodny zastanawiał sie jak zerwać czerwone jabłko a drugi głodny zarzucał mu, że wcale ono nie jest czerwone tylko pomarańczowe.
   tralalala - 2006.09.26 21:25 - odpowiedz
 szczerze powiedziawszy nie zrozumiesz nigdy mentalnosci ludzi wiary...mowie ogolnie bo nie tylko islamisci sa agresywni...katolicy rowniez potrafia byc...a uwazam ze agresja nic sie nie zwyciezy...zwyciestwo moze byc pozorne...ale nigdy pelne....
   rower_power - 2006.09.26 21:46 - odpowiedz
 religa coś najwazniejszego nadającego sens egzystencji, najwiecej wymiarowy bo trwały ciągły (ale teraz włacza mi sie pseudomoralistyka, więc się przymknę) Chwalmy Pana :)
   underwood - 2006.09.26 23:53 - odpowiedz
 \"bo to troche brzmi jakby głodny zastanawiał sie jak zerwać czerwone jabłko a drugi głodny zarzucał mu, że wcale ono nie jest czerwone tylko pomarańczowe.\"

Czlowiek ze scieta glowa nie zyje, obojetnie czy miecz byl szary, siwy, siny, pokryty patyna, nie bialy, nie czarny itd. itd. itd.
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 09:42 - odpowiedz
 oj teraz mnie juz nosi....


człowieku czy Ty w ogóle zrozumiałeś o co mi chodzi..???
właśnie takie są rozprawy tutaj o SŁOWA o BZDURY o GŁUPOTY, nic nie wnoszą i nie poszerzają, każdy sobie coś upatrzy i sie rzuca, wiem wiem to wolność słowa,

ale właśnie tak debatujecie zamiast o sposobach zabrania miecza to o jego kolorze. zamiast o tym co z soba niesie, to nawet za bardzo trudno sie określić w temacie, bo ogranicza sie to do stwierdzenia \"jest źle, jest do dupy, ludzie giną\", nic wiec dziwnego, że temat co masz na biurku cieszy sie taką popularnościa od miesięcy:)

Do Underwold wybitnie nie dotarło to co starałem sie przekazać i jej sie włączyło pouczanie hahahaha naprawde od miecza ludzie gina??? a od broni też??? może ta ironia będzie wyraźniejsza ale w razie czego zaznaczam ze to ironia.

ale dobrze hahahaha
przynajmniej moge sie pośmiać ze stopnia inteligencji wypowiadających się tu ludzi :) oczywiscie niektórych hahaha
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
   bezo - 2006.09.27 10:06 - odpowiedz
 Hmm... skoro juz pagorkowy Skoczku ustaliles, ze Ty tu jestes Piekna a reszta to bestie, to przejdzmy dalej. Moze bys tak Ty wniosl cos konstruktywnego do dyskusji. Cokolwiek. Serio. Bo jak narazie, to wiesz... lipa. Ustawiles Muzulmanow w jednym narozniku, Chrzescijan w drugim i mowisz - tylko mi sie tu nie bijcie.
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 10:10 - odpowiedz
 ach odbijasz piłeczkę ...Bezo, Ty zaczałeś krytykować, Ciebie poprosiłem o coś nowego i konstruktywnego, ale coś raczej sie nie doczekam..
   bezo - 2006.09.27 10:19 - odpowiedz
 Oczywiscie, ze sie nie doczekasz. Nie mam ambicji rozwiazywania problemow swiata. Nie mam nawet takiej potrzeby. Podobnie jak nie mam potrzeby wyciagania pochopnych wnioskow, ani wskazywania palcem tego, ktory pierwszy rzucil kamieniem. EOT.
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 10:34 - odpowiedz
 ładnie powiedziane... niecierpie słowa ambicja, jednocześnie żal mi, że się nie doczekam, bo wymyśliłem, że skoro mówisz o europejskich muzułmanach i zapytujesz czy osobiście byłem w tamtych krajach, to coś mi chociaz na ten temat jesteś w stanie powiedzieć z własnego doswiadczenia.

Moje doświadczenie jest nikłe, ograniczające sie jedynie do prasy i filmów; i nie uważam byśmy byli w stanie coś zmienić inną drogą niż tą, która podjał się papież JP2 (chodzi mi bardziej o przykład wsparcie, pozytywne uczucia, ale to znów wychodzi ze mnie ten pieprzony idealizm), przy czym oczywiście wiem, jak jest ona w konsekwencji dla jakichkolwiek zmian zwodna, powolna, nietrwała, inne zaś sposoby (mam nadzieje że nie wszystkie i tu chciałem się pogłębić o cos czego nie wiem a tego pewnie bardzo dużo) spotykają się z agresywnym oddzewem, cóż więc tu jest do uradzenia... może ktos wie, ja chętnie przeczytam.
   underwood - 2006.09.27 11:57 - odpowiedz
 \"o SŁOWA o BZDURY o GŁUPOTY, nic nie wnoszą i nie poszerzają, każdy sobie coś upatrzy i sie rzuca, wiem wiem to wolność słowa\" - Ty to potrafisz sie sam pograzyc :)

\"może ta ironia będzie wyraźniejsza ale w razie czego zaznaczam ze to ironia.\" - Zadziwiasz mnie.

Moze Al-Jazeera powinna zaczac emitowac familiade?
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 12:23 - odpowiedz
 familiada program skreślony, wyśmiany przez wszystkich, piękny program podnoszący wartości rodzinne, ukazujący zdrową komórkę społeczną jednoczącą się w walce o lepszy, łatwiejszy byt...hahahaha
był jeszcze jeden taki... hm... \"chwila prawdy\" , myślę że emitowanie go w Al-Jazeera by nie zaszkodziło, jeśli tylko mogłoby odciągnąć ich uwagę od konfliktów, a skierować na rodzinę, zdrową konkurencję hahaha...

sama się pogrążasz:)))))))))

no to mamy pierwszą propozycję rozwiazania konfliktu...
jestem ciekaw kolejnych:)
   underwood - 2006.09.27 12:43 - odpowiedz
 Powinienes byc prowadzacym tej Familiady :)
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 13:01 - odpowiedz
 familiada program skreślony, wyśmiany przez wszystkich, piękny program podnoszący wartości rodzinne, ukazujący zdrową komórkę społeczną jednoczącą się w walce o lepszy, łatwiejszy byt...hahahaha
był jeszcze jeden taki... hm... \"chwila prawdy\" , myślę że emitowanie go w Al-Jazeera by nie zaszkodziło, jeśli tylko mogłoby odciągnąć ich uwagę od konfliktów, a skierować na rodzinę, zdrową konkurencję hahaha...

sama się pogrążasz:)))))))))

no to mamy pierwszą propozycję rozwiazania konfliktu...
jestem ciekaw kolejnych:)
   ide_przeskakujac_pagorki - 2006.09.27 13:03 - odpowiedz
 w przeciwieństwie do prowadzącego wiem w którym roku był chrzest polski... więc się nie nadaję.
   underwood - 2006.09.27 13:27 - odpowiedz
 No to nie bedzie zgody miedzy Islamem, a Chrzecijanstwem... EOT
   tralalala - 2006.09.27 23:56 - odpowiedz
 heh nie bedzie bo tu nie chodzi o to ze religia to religia i jest lacznikeim....tutaj nic nie jest lacznikiem...skrajni islamisci chca \"swietej wojny\" bo to ich religia...tak jak znajda sie skrajni chrzescijanie ktorzy beda prowadzic swoja sieta wojne z cczymkolwiek sie da ... ta dyskusja jest bez sensu...mozemy sobie pogadac co nas przeraza...mozemy sobie pogadac jak wyglada agresja islamu a jak wyglada agresja chrzescijanska...ale to tylko gadanie...dlatego temat o biurku sobie siedzi na topie...na biurko masz przynajmniej wplyw... ja nie uwazam religii za lacznik...kazdy indywidualnie podchodzi do zagadnienia a religia kojarzy mi sie bardziej z czyms intymnym...cichym i wlasna rozmowa z czyms wiekszym pionad nami....a to co sie dzieje wokol to szopka jest......to ludzie tworza agresje a nie religie....ja wiem ze nie ma sensu sie bic...Ty wiesz..Twoj kolega wie...ale co z tego?
  huh?

Lista tematów
Nowy temat


  what?

1313-1293
1293-1273
1273-1253
1253-1233
1233-1213
1213-1193
1193-1173
1173-1153
1153-1133
1133-1113
1113-1093
1093-1073
1073-1053
1053-1033
1033-1013
1013-993
993-973
973-953
953-933
933-913
913-893
893-873
873-853
853-833
833-813
813-793
793-773
773-753
753-733
733-713
713-693
693-673
673-653
653-633
633-613
613-593
593-573
573-553
553-533
533-513
513-493
493-473
473-453
453-433
433-413
413-393
393-373
373-353
353-333
333-313
313-293
293-273
273-253
253-233
233-213
213-193
193-173
173-153
153-133
133-113
113-93
93-73
73-53
53-33
33-13
13-1

  Zaloguj się
Login : 
Hasło : 
 

Nowy użytkownik

Logowanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
 
nlog v04a - (c) 2002
administracja serwerem - Angry Bytes