Temat: Lublin miasto autobusów...
   amy - 2003.11.15 12:59 - odpowiedz
 Stwierdzilam ze już dluzej nie wytrzymam i musze się gdzies wyladowac. Postanowilam zrobic to na forum.
Nie wiem czy znana jest wam sprawa lubelskiego MPK i co za tym idzie problemow ludzi tutaj mieszkajacych. Postaram się odrobinke wam to przyblizyc, poprzez ponizsze linki. Zobaczcie jak w tym miescie traktuje się mieszkancow... Pomysly prezesa oraz idace za tym decyzje prezydenta miasta przekraczaja już wszelkie granice przyzwoitosci... Trzebaby chyba im za kare kazac przez miesiac jezdzic wylacznie komunikacja miejska... może wtedy by się opamietali...
A zaczelo się wszystko tak... 1 sierpnia tego roku MPK zlikwidowalo bilety sieciowe (na wszystkie linie). No bo po co wlasciwie nam one ;-)... i wprowadzilo bilety jednorazowe w nowych cenach 1.30 za bilet normalny i ulgowy z ogramna znizka za 1.25. Dodam ze ze znizki nie mogą już np. korzystac uczniowie... Wczesniej kupowalam bilet na wszystkie linie (30 dniowy) za 36 zl teraz natomiast na jezdzenie na biletach jednorazowych wydaje srednio miesiecznie 100 - 150 zl!!!!. Były sprzeciwy, rozmowy, demonstracje... nic to nie dalo... Dodam jeszcze ze w Lublinie znajduje sie sporo uczelni wyzszych i ci wszyscy studenci musza czyms jezdzic na zajecia, wiec niezly to sposob na wzbogacenie firmy... dobrze glowkuja ekonomisci w MPK.
Ludzie wpadli na pomysl przekazywania sobie przy wysiadaniu biletow skasowanych. Pewna reporterka Gazety Wyborczej chciala sprawdzic jak dziala ta akcja. Jezdzac roznymi autobusami dostawala i przekazywala również bilety. Nastepnie opisala to w swoim artykule. W odpowiedzi na ten wlasnie artykul prezes MPK kazal ujawnic jej swoje dane i obiecal wyslanie rachunku za jezdzenie bez waznego biletu a wszystkim jezdzacym w ten sposób pasazerom, ze będzie zglaszal zauwazone tak procedery do prokuratury... ;-)

powstala nawet pewna stronka zaraz po wprowadzeniu nowych taryf:
jeśli macie troszke czasu to tam przeczytacie o tym temacie wiecej,polecam
Tu oczywiście opisalam tylko w skrocie to co dzieje się w tym miescie... gdyby chcieć z tego zrobic telenowele to wystarczyloby na nakrecenie kilkuset odcinkow ;-)
Kolejny nowy pomysl (cholernie madry) prezesa MPK: od poniedzialku do autobusow będziemy wsiadac wylacznie przednimi drzwiami. Niedosc ze i tak autobusy jezdza niepunktualnie to jeszcze takie akcje spowoduja dodatkowe utrudnienia dla pasazerow:


Teraz pojawila się iskierka nadziei... być może w grudniu znow pojawia się sieciowki dla studentow ale już nie za 36 jak dawniej a za 55zl... takim to sposobem MPK przeprowadzi sobie podwyzke biletow sieciowych i jeszcze wszyscy im podziekuja slicznie ze w ogole takie bilety będą (jeżeli oczywiście będą...). niezly sposób na zaaprobowanie podwyzki nie??

i jakby było wam jeszcze malo to zobaczcie do czego doprowadza atmosfera wokół sprawy biletow...
hehe ciekawe co jeszcze madre glowy wymysla zeby uprzyjemnic nam zycie...
   amy - 2003.11.15 13:03 - odpowiedz
 kurcze i mi sie cos porobilo z linkami do artykulow... za utrudnienia mocno przepraszam i juz wstawiam poprawne linki ponizej:
2 akapit: www.rmf.fm/wiadomosci/index.html?id=58584
3 akapit:www.mpklublin.prv.pl/
4 akapit: http://www1.gazeta.pl/kraj/1,34309,1774936.html
kurde dorwala sie baba do komputera ;-)
   zordak - 2003.11.15 13:20 - odpowiedz
 cos na zasadzie:

-mamo, jestem w ciazy!
-zartowalam, dostalem dwoje ze sprawdzianu ;)

wiem o czym mowisz, z lublina nie jestem ale jakby w krakowie taki numer wykrecili to bym sie wkurwil.
   morticja - 2003.11.15 16:14 - odpowiedz
 nio u mnie to nie jest najgorzej..
ale autobusy nie są w najfajniejszym stanie..
tzn.wladze miasta zakupily 5 nowych a reszta to takie
zlomy ze strach wsiadac bo nie wiesz czy dojedzie...
pod podlogą coś wali..szyby trzeszczą tak,że zastanawiasz się
czy zraz jakaś nie wypadnie...
w godzinach rannych...kiedy jade do school...
mogę np.nie wsiasc do autobusu gdyz nie pomysleli iz po drodze wsiada tyle ludzi,ze przy trzecim przystanku autobus jest pelny...
no ale po co podstawiac dwa...nie ma pieniedzy..trudno...
trzeba sobie radzić;)
   faithfulness - 2003.11.16 01:02 - odpowiedz
 Studiuje w Lublinie,wiem o czym mowisz.
Ale przywykłam.
Życie.
Co nie zmienia faktu ze to wkurwiające co nie miara.
   glub - 2003.11.16 08:13 - odpowiedz
 z tymi biletami to jak z bookcrossing, [ticketcrossing] a ten przydent miasta to chyba jakims kompletnym kretynem jest i wlasciwie ta jego akcja nadaje sie do prokuratury.
a skoro on chce wystawic tej pani rachunek za jazde na ticketcrossing to ja bym mu wystawił rachunek za wszystkie spoźnienia, utrudnienia zwiazane z jego pomysłami + zadośćuczynnienie za poniesione straty moralne.
   amy - 2003.11.16 10:05 - odpowiedz
 hehe no wlasnie chodzily sluchy, ze pan prezydent miasta ma jakies powiazania rodzinne z panem prezesem mpk ;-) nie wiem jednak na ile to prawda... :P
ale wcale bym sie nie zdziwila... w koncu to Lublin ;-)
   ndw - 2003.11.16 11:23 - odpowiedz
 Kurde.Ja place za sieciowke 30zl, mamy nowe autobusy, bilety ulgowe po 0,95(tez dla studentow sa) a normalne za 1,2.Dobrze Nam. Ave Słupsk;] a gdybym byla w takiej sytuacji jak mieszkancy Lublina..to bym sie zawsciekla, nie powiem, nie powiem...
   glub - 2003.11.16 13:50 - odpowiedz
 byłem w słupsku na Sheaferiadzie ze spektaklem Skala. dobre żarełko szamałem z kierowniekim w restauracji.
   ndw - 2003.11.16 20:55 - odpowiedz
 tak.My to mamy restauracje..tu są same ronda i restauracje.Amen!
   easy - 2003.11.18 18:51 - odpowiedz
 Dość głośna sprawa skoro we Wiadomościach ją poruszają :) Gratulacja dla prezesa MPK :) Czeski film normalnie
   mike - 2003.11.22 14:14 - odpowiedz
 1. Wysiadając z autobusu MPK Lublin podaj swój bilet wsiadającemu (nie popełnisz przestępstwa, nie złamiesz nawet żadnego regulaminu, bowiem bilet jednorazowy pozwala na przejechanie autobusem MPK Lublin całej długości trasy danej linii);
2. Pamiętaj, że jednorazowe bilety są biletami \"na okaziciela\", czyli właścicielem biletu jest ten kto go okazuje;
3. Gdy już będziesz w środku autobusu MPK Lublin stań tak by zasłonić kierowcy najbliższy kasownik (oprzyj się plecami o barierkę na której wisi kasownik);
4. Jeśli kierowca MPK Lublin otworzy tylko przednie drzwi autobusu - wsiądź do środka autobusu i zatrzymaj się zaraz za wejściem tak by zablokować przejście (nikt nie może Ci zabronić stać z przodu autobusu, nikt nie może Ci nakazać przejść do tyłu autobusu);
5. Jeśli kierowca otworzy któreś drzwi oprócz przednich wsiadaj śmiało (nikt nie może Cię wyrzucić z autobusu MPK Lublin tylko dlatego że wsiadłeś nie tymi drzwiami co trzeba);
6. Miej przy sobie zawsze jakiś zużyty bilet MPK Lublin by udowodnić kierowcy że kasujesz (gdy ktoś poda Ci bilet wysiadając z autobusu włóż go do kieszeni.Jeśli kierowca zauważy że ktoś podaje Ci bilet, może próbować uniemożliwić Ci przejazd, mówiąc że nie skazowałeś biletu. Wsiadając do
autobusu skasuj ten zużyty, wcześniej kasowany wiele razy bilet tak jakbyś kasował nowy);
7. Gdy tylko to możliwe chodź na piechotę lub jeździj autobusami linii prywatnych (zaoszczędzisz parę groszy);
8. Gdy kierowca zauważy, że wsiadając ktoś podał Ci bilet a Ty go pobrałeś i zwróci Ci publicznie uwagę typu: \"Kolego, dobry bilet Ci podano?\" Odpowiedz głośno tak, żeby wszyscy w autobusie słyszeli: \"Bardzo dobry, na tyle dobry,że podam go dalej wysiadając \";
9. Miłej zabawy w kotka i myszkę. Poprzyj protest. Nie daj się okradać i oszukiwać. Olej MPK Lublin tak jak ono olewa Ciebie.
   amy - 2003.11.28 21:57 - odpowiedz
 oto cos nowego z miasta autobusami slynacego ;-)
artykul, ktory ukazal sie w jednej z lubelskich gazet:
\"Wojewoda lubelski unieważnił uchwałę Rady Miasta Lublin, w części dotyczącej biletów sieciowych. Radni na październikowej sesji zobowiązali prezydenta Lublina do wprowadzenia od 1 stycznia biletu sieciowego dla wszystkich mieszkańców Lublina przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Prawnicy wojewody uznali jednak, że radni przekroczyli swoje kompetencje. Wczorajsza decyzja wojewody oznacza, że bilety sieciowe odzyskają tylko studenci – to efekt porozumienia między prezydentem, studentami i prezesem MPK. Pozostała część uchwały, zmieniająca maksymalną cenę biletu za przejazd lokalnymi środkami transportu z 2,50 na 2 zł pozostała w mocy.\"
Ja sie ciesze bo jestem studentka ale jednoczesnie wspolczuje tym wszystkim rodzinom, ktore musza jakos np wysylac codziennie swoje dzieci do szkoly...
ehh szkoda gadac...

   kabel - 2003.11.29 15:05 - odpowiedz
 ehehe, w ogole to mam beke jak przeczytalem to o tych autobusach w lublinie ;]]] naprawde, szczerze wspolczuje!!! ;] ten wasz prezydent + przewodniczacy MPK to powinni byc zlinczowani! na szczescie u mnie w miescie (torun) jest mysle dobrze! sa sieciowki (40 zl), bilet kosztuje 1,7 pln i sa znizki tam dla wszystkich :] autobusy sa w miare nowe i ciagle tabor jest zmieniany! w ogole kiedys czytalem, ze torun niby pod wzgledem punktualnosci i pod wzgledem prowadzenia calej tej komunikacji miejskiej jest wzorem dla innych miast :D cieszy mnie to, tylko ze teraz z ta punktualnoscia to nie jest tak rozowo, bo przebudowywany od nowa jest wiaduk u nas na wiosce i okropne sa korki i spoznienia:D brakuje tylko niskopodlogowych busow, wszystkim ulatwily by one zycie i skrocilby sie czas jazdy :D i jeszcze jak czytalem o busach we wroclawiu, to tez jakas kaszanka, bo ja wsiadam zawsze na petli i normalka jest to, ze jak jest mrozno to bus poprzejzdza szybciej, wszyscy sie pakuja i grzeja :D a opcja ze zlikwidowaniem sieciowek by wogole nie przeszla, od razu polala by sie krew, a prezydent + przewodniczacy MZK musieliby uciekac za granice :D takie miasto ... my studencki bysmy w ogole na to nie pozwolily, w ogole goopota by bylo zrobienie takeigo czegos, bo od razu pojawiliby sie prywatni przewoznicy i miasto by na tym stracilo a tego na pewno nie chce :D pozdrowki ;] i zycze \"normalnych\" przewoznikow w miescie ;]
   amy - 2003.11.30 10:53 - odpowiedz
 a widzisz to wcale tak fajnie nie jest jak ci sie wydaje... studenci robili roznego rodzaju akcje protesty itd... jednak jak widac nie przynioslo to rewelacyjnych efektow...
a co do przewoznikow prywatnych to byl plan, ze powstana 3 nowe linie PRYWATNE, ktore beda przemieszczaly sie pomiedzy najwiekszymi osiedlami w lublinie a uczelniami...
jednak nikt prywatnym firmom nie zezwolil na zrobienie takich linii, bo taka decyzja rowniez zalezy od tych na gorze ;-)
i tak petla (zeby nie powiedziec autobusowa) sie zamyka...
pozdrawiam
  huh?

Lista tematów
Nowy temat


  what?

1313-1293
1293-1273
1273-1253
1253-1233
1233-1213
1213-1193
1193-1173
1173-1153
1153-1133
1133-1113
1113-1093
1093-1073
1073-1053
1053-1033
1033-1013
1013-993
993-973
973-953
953-933
933-913
913-893
893-873
873-853
853-833
833-813
813-793
793-773
773-753
753-733
733-713
713-693
693-673
673-653
653-633
633-613
613-593
593-573
573-553
553-533
533-513
513-493
493-473
473-453
453-433
433-413
413-393
393-373
373-353
353-333
333-313
313-293
293-273
273-253
253-233
233-213
213-193
193-173
173-153
153-133
133-113
113-93
93-73
73-53
53-33
33-13
13-1

  Zaloguj się
Login : 
Hasło : 
 

Nowy użytkownik

Logowanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
 
nlog v04a - (c) 2002
administracja serwerem - Angry Bytes