Temat: JAK SIE ZAKŁADA PAMIĘTNIK??
   aagnes - 2002.06.20 23:52 - odpowiedz
 nie wiem, czy sama tego nie wykombinuję, bo nie mogę qrcze założyć go!!:( łeee. Tu się zakłada pamiętniki nie??:)
   zbirkos - 2002.06.21 00:08 - odpowiedz
 Tu sie bloguje.
Jak chcesz zalozyc pamietnik proponuje wybrac sie do jakiejs ksiegarni lub do empiku kupic czysty pamietnik, kupic sobie piora, dlugopis, olowek czy jakis inny przyrzad do pisania i zaczac robic wpisy w tym pamietniku. A jesli oczywiscie chcesz sie podzielic wpisami z tego pamietnika to mozesz dac na przyklad do poczytania kolezanka z klasy, bratu, siostrze, rodzica, cioci, wujkowi, babci, dziadkowi, kuzynowi, itd. itp.
   chynaa - 2002.06.21 08:03 - odpowiedz
 Ironia ironią, ale. Irytuje mnie lenistwo ludzi. Chcą mieć wszystko na talerzu. Mają widelec, łyżkę, nóż, serwetkę, talerz a obok stoi posiłek. Nałóżta sobie co chcecie i ile chcecie, ruszcie żesz dupy z krzesła. Może mam jeszcze za nich dokonywać wpisów? Ludzi na nlogu jest już od cholery i trochę. Nie wyobrażam sobie, żeby każdy (!) pytał się: "A jak zaaaałożyć nloooooooga?". Toż to proste jak budowac cepa. Rozumiem, że mozna mieć problem ze zrobieniem własnego skina, w tym temacie pospieszyłam z pomocą, ale tu podpisuję się, o ile mi wolno, pod Zbirkosem. Proponuję iść do sklepu i kupić pamiętnik oraz długopis. I se narysować motylka na okładce.
   sadfreak - 2002.06.21 13:15 - odpowiedz
 bez komentarza
   chynaa - 2002.06.21 13:57 - odpowiedz
 Nie słyszę tonu. Negatywny? Pozytywny?
A jakiż można tu dać komentarz? Ludziom się nie chce. Mam wrażenie, że poświęcenie pięciu minut na "naukę" jak się zalogować i dodać nowy wpis to szczyt i lepiej zawołać na forum. Co zresztą jest ciekawe - jak te osoby trafiają na forum, skoro nie potrafią "założyć pamiętnika"?
Ale nie ma sprawy, naprawdę, forum może zostać zbombardowane dwudziestoma postami na dzień w jednym temacie. Zaczyna się niewinnie.
   lordzik - 2002.06.21 14:24 - odpowiedz
 Myślę, że przydałby się Administrator-Zarządca tego forum, który jednym klikiem wywalałby (sorry) śmiecie.
   zbirkos - 2002.06.21 14:30 - odpowiedz
 Przydalby sie Administator Zarzadca ktory wypierdzielalby blogi w ktorych sa po 2 lub 3 wpisy oraz ktory moderowal by w pewien sposob nloga by utrzymac go na jakims poziomie, bo jak widac, naplyw masy popromiennych emigrantow z blog.pl ktory wstrzymal zakladanie nowych blogow jest z kazdym dniem coraz wiekszy.
Szkoda, ze nlog.pl nie jest taki jak dawniej byl. Szkoda... Coz bedzie sie zapewne pojawialo coraz to wiecej nlogow zalozonych na przyklad dlatego, ze jest moda na wlasnego bloga, czymoze tez, skoro kolezanka/kolega ma to czemu i ja nie moge miec.

Proponuje wszystkim tenbit.pl tez mozna zalozyc sobie tam wlasnego bloga.
   vincent - 2002.06.21 15:35 - odpowiedz
 O. Ja to popieram.
Niech nlogi będą kasowane po jakimś okresie nieaktywności. Na wakacje można dać od tego amnestię. I nie tylko te bez wpisów.
Poziomu to się nie wymusi, ale te dobre można by w jakiś sposób promować. np. ranking i możliwość oceniania nloga przez innych nlogowiczów. I ciekawe byłyby też statystyki według ilości odwiedzin podzielonej przez ilość wpisów. Byłoby widać, kto jest najbardziej czytany w przeliczeniu na jeden wpis, a nie, kto najdłużej tu siedzi :)
   galaxy - 2002.06.21 15:45 - odpowiedz
 no ja też nie mogę już tych wpisów, w które czasem wchodzę, żeby zobaczyć kto nowy się pojawił... I jak trafiam na jakieś takie - jeeeny, mam swojego bloga, o mamusiu, ale fajnie (aż słyszę wtedy ten pisk i chichotanie), albo - nie wiem po co mi ten nlog. Bez sensu... To aż mi się niedobrze robi... Takie mały apel mam - jesli ktoś nie wie po co "to" sobie zakłada, to niech może nie zakłada i nie zaśmieca tej przestrzeni...
   aagnes - 2002.06.22 10:15 - odpowiedz
 Ale mnie zbesztaliście. Ok, tylko dlaczego musicie tak szufladkować ludzi??? Nawet nie iwidzieliście, co ja tam piszę(wykombinowałam, a dlaczego się mi nie dało nic napisać, to nie kce mi się tłumaczyć). No dobra, zartuje, nie chcę, żebyście tam wchodzili. Wogóle to, co robicie, jest chamskie. Z tym pamiętnikiem to ie wiedziałam, czy napisać blog, nlog... przeciez to kurwa pamiętnik nie??? A moze dziennik?? Co do opłat to ok, mozna cos wymyslić, jednak nie wiem, czy wtedy nie wejdę na blog.pl, bo szczerze muwiąc wole tamtą stronkę. Po pierwsze jest tam wspaniała atmosfera, bo jak się zalogujesz to widzisz:"życzę ci udanych postów, pozdrawiam:)", a nie: Tu sie bloguje. Ok, ale domeną jest NLOG, wiec może lepiej "tu się nloguje"? Nlog-blog, wszystko jedno, pamiętnik tez. chynaa, nie chodzi o to, ze ze mnie taka lama, po prostu miałam problemy techniczne. Myślę, że przydałby się Administrator-Zarządca tego forum, który jednym klikiem wywalałby (sorry) śmiecie. Lordzik, dlaczego od razu śmiecie?? Ok, moge pokasować wszystkie notki, warp może spakować mojego nloga. To, ze się zapytałam zamienia mnie w śmiecia... A moze wogóle jestem śmieciem, moze tylko dlatego, ze nie prowadzę tego nloga od przynajmniej 6 miesięcy i nie jestem doświadczona nlogowiczką. A wqurwiajace jest to ze tak sie nasilil przyplyw odpadow popromiennych z bloga. I w swoim zasranym zapaciepieniu bezwstydnie wrzucaja post ze nlog jest ... ale ich blog nie dziala i musza miec gdzie przezimowac.

WYPIERDALAC i nie siac fermentu

a poza tym to zalosne . Przepraszam cię, sadfreak, ze tu weszłam. To był naprawde DUŻY błąd z mojej strony, jak mogłam zaśmiecić swoją obecnością, swoją blogową obecnością tę przepiękną stronę???? Jak mogłam mieć czelność choć słówkiem odezwać się na forum???
Nie wszyscy sa tacy doświadczeni jak WY, nie wszyscy od razu wiedzą co i jak. Kasuje swojego nloga, czuję, że nie jestem tu mile widziana. Warp, zajmuję tylko miejsce na serverze, skasuj mnie.
   chynaa - 2002.06.22 15:09 - odpowiedz
 aagnes: Droga dziewczyno, calm down. Zbytnio się unosisz, ci, ci, ci. Chociaż nie ja napisałam: "śmiecie" mogę Cię zapewnić, że nie chodziło o to, że Ty jesteś śmieciem, ale, że tego typu posty zaśmiecają forum. W sumię rozumiem Cię, zostałaś na forum przyjęta dość chłodno, ale wynikało to z faktu irytacji postem na zasadzie: "A Jak Założyć Sobie Pamiętnik?". Zrozum, że chodziło tylko o to, że gdyby każdy po kolei pytał się o to dostalibyśmy tu wszyscy oczopląsu i nerwicy natręctw ;) Ponieważ naprawdę założenie nloga to prosta sprawa, ze skinami i innymi rzeczami już tak prościutko nie jest, trzeba odrobinę html'a liznąć, to rozumiem, ale samo zalogowanie się i dodanie wpisu to naprawdę nic trudnego i domniemam, że każdy przeciętny człowiek jest w stanie poradzić sobie z tym we własnym zakresie. Napisałaś, że miałaś problemy techniczne, ja o owych problemach nie wiedziałam, wydawało mi się po prostu, że wpadła osoba, która chce, żeby jej na talerzu pod nos... Rozumiesz już? Nie jesteś żadnym śmieciem, nie pisz bzdur. Nie chodzi o Twój nlog (blog... pamiętnik... dziennik), ale o ten jeden wpis na forum. Nie musisz być "doświadczona", toż to paranoja. Zawsze od czegoś się zaczyna.
Calm down, hold down.
Pozdrawiam Cię =)
   galaxy - 2002.06.24 15:29 - odpowiedz
 eee, kompleksy czy co? Ja też nie piszę od sześciu miesięcy, też nie wiedziałam jak zrobić wpis, jak się zalogowałam. Ale nie pytałam na forum, co z tym zrobić, tylko kombinowałam. I wykombinowałam. Poza tym, tego typu pytania pojawiają sie kilka razy w tygodniu, więc aagnes, zrozum, że kolejne rodzą sprzeciw. A to, że dyskusja poszła w inną stronę, to już kwestia przemyśleń ogólnych, które tu znalazłu ujście. Ot co.
   lordzik - 2002.06.21 16:18 - odpowiedz
 Nie wiem czy jest sens robić rankingi logów 'tylko' na podstawie liczby odwiedzin (podzielonej przez ilość wpisów). Why? Klik, klik, reload, reload... a licznik bije. Bez sensu. Może lepiej coś na zasadzie ankiety?
   galaxy - 2002.06.21 16:29 - odpowiedz
 nie wiem, czy w ogóle taki ranking ma sens, nawet na podstawie ankiety. Bo przecież tu też wyniki "sondażu" mogą być przekłamane... Nie każdy będzie głosował uczciwie, co da spore przekłamania, bo nagle okaże się, że w rankingu pierwsze miejsce zajmie ktoś, kto ma 3 wpisy o treści "jejuniu mam bloga", "nie wiem po co to, ale piszę", albo "jeztem małom dziefczynkom. Czytajcie mie proooosze....." i aż 10 odwiedzin. A już tak całkiem poza tym, to to jest jakby chęć dodania Warpowi pracy, a nie sądzę, żeby to było coś, o czym on marzy. A wszak powinniśmy dbać o jego dobre samopoczucie =))
   vincent - 2002.06.21 17:11 - odpowiedz
 A może pomysł z opłatami nie byłby zły. Nie krzyczcie na mnie :). Symboliczna opłata w wysokości na przykład 3-5 zł miesięcznie to coś, na co stać każdego, kogo stać na codzienne używanie Sieci. A to by skutecznie wyeliminowało stąd osoby, które nie wiedzą po co chcą założyć nloga itd. Poszłyby na darmowe serwisy. Barierką by była nie wysokość opłaty, ale zadanie sobie trudu zrobienia przelewu. A jak warp chce zostać bezinteresowny i jeszcze być dobry, to może warunkiem posiadania konta na nlogu uczynić wpłatę tych małych sum na jakiś szczytny i słuszny cel :)
   galaxy - 2002.06.21 17:14 - odpowiedz
 ja nie będę krzyczeć, tylko nawet powiem, że to niezły pomysł. I Warp by miał na fajki, nawet kilka paczek =))
   warp - 2002.06.21 19:12 - odpowiedz
 tak szczerze to w chwili obecnej wolalbym na pizze miec.

a co do oplat...
niechze mi ktos wskaze skuteczna, bezproblemowa metode na przyjmowanie takowych...
i tak zeby nie bylo problemow z "wdrozeniem"...
   galaxy - 2002.06.21 19:20 - odpowiedz
 hmmm, ewidencja siakaś i kto nie wpłacił, blokada nloga. Ot co, tylko kwestie techniczne, to już musisz chyba sam dopracować, jak Ci wygodniej będzie...
   sqn - 2002.06.21 19:38 - odpowiedz
 tak BTW bardzo żałuję, że mnie nie "było" jak była zrzuta na serwer, ale brać za to kasę? miesięczne opłaty? zawsze miałem wrażenie, że to z czytej przyjemności istnieje nlog.pl? ale okej jak będzie trza to się da, bo dla mnie log jest czymś potrzebnym, powtarzam dla mnie - gotów jestem za to płacić.

ja tylko bardzo prosze się nie denerwować
buraczany jestem byłem i będę
nic nie wiem i nic nie umiem

a jekieś rankingi ilości wpisów odwiedzin? ehh ...
ale ja się dostosuję - do większości

tak to ja
ala z 5-tej ce
z koziej wólki

a jak wam wyskoczy w przeglądarkach http://nlog.pl/forum/index.php?act=expand&mid=5860
to proponuję cyfrę 5860 zastąpić jedynką

pozdrawiam
wszystkich
   vincent - 2002.06.21 20:30 - odpowiedz
 No i tu jest problem.
Korzystanie z serwisow "mikroplatnosci" przy takich sumach sie nie oplaca. Przekazy pocztowe tak samo. a nie sadze, ze tu duzo osob ma karty kredytowe do dokonania platnosci przez Siec, zreszta wtedy bys poniosl koszty oblugi tego.
   dora2 - 2002.06.21 20:58 - odpowiedz
 podaj nr konta Warp :)
   sewiero - 2002.06.21 19:53 - odpowiedz
 Vincent no bez przesady, kasownie to nie jest zadne rozwiazanie, bo jesli ktos nie uzywa zbyt czesto swojego nloga to znika on z listy i jakby go nie bylo, wiec co za problem. Poza tym jakie statystyki? jakie rankingi? jaki poziom chcesz wymuszac? z choinki sie urwales? chcesz zeby ludzie pisali "bloga" pod publiczke??? moze zglosisz sie na ochotnika i stworzysz regulamin, ile wpisow musi byc w miesiacu, jakich slow wolno uzywac, ilu trzeba miec wilbicieli nloga zeby go nie skasowali. No bez przesady. Byles na Blog.pl ze w krew ci weszly takie pomysly czy jak? Chcesz z nloga zrobic ekskluzywny klub dla zniewiescialych angielskich dzentelmenow :) Uwazasz sie za lepszego od innych? Nikt ci przeciez nie kaze niczego czytac, wybierz sobie kilka osob ktore pisza z sensem i odwiedzaj tylko je co za problem.

A jak ci sie tu az tak nie podoba to czytaj jakies ksiazki np. z poezja, to jest prawdziwa tworczosc na najwyzszym poziomie, do ktorej daleko zwyklym n-logowiczom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja pierdole Vincent, jak chcesz to admin moze wprowadzic oplaty tylko dla ciebie :) da ci numer swojego konta i mozesz mu wplacac czesne za swojego nloga, chyba nic nie stoi temu na przeszkodzie :)
Kurwa a najlepiej idz (albo lec w kosmos) na jakis kurs i zrob sobie wlasnego Xloga i tam wpuszczaj tylko znajomych, ktorym bedzesz mowil co maja pisac!!!!! :) i bedziesz ich kroic z kasy roznymi oplatai np. za pisanie bzdur i bedziesz kasowal, rankingowal, kasowal i robil statystyki od wszystkiego, a pozniej znow kasowal :)

Swoja droga Vincent, kurwa idz zrobic sobie dobrze i nie zasmiecaj forum takimi herezjami. Wyluzuj facet a bedzie ok i naucz sie troche wyrozumialosci dla innych. Kazdy przeciez moze czegos nie wiedziec, bo nikt nie jest idealny :)
   tool - 2002.06.21 19:56 - odpowiedz
 o! ale pojechałeś ;)

nieprzelogowanym jezdem
   vincent - 2002.06.21 20:32 - odpowiedz
 Nie "znika z listy i jakby go nie bylo", bo miejsce na serwerze zajmuje. To miejsce jest ograniczone.
   dora2 - 2002.06.21 21:09 - odpowiedz
 Warp od czasu do czasu kasuje "puste" nlogi z tego co wyczytalam w forum. Poza tym skoro ktos malo pisze to nie zajmuje wiele miejsca na serwerze - bez przesady. Druga rzecz - a jezeli ktos nie pisze nloga a uzywa jedynie forum ??? Musi miec utworzone konto a mimo to jego nlog jest pusty. To co ? wykasowac i niech sie uruchamia od nowa...
Hmm, kolejna rzecz, na cholere cenzura ? Cos sie nie podoba, nie czytac.
I ostatnie - popieram pomysl oplat. Juz raz zaplacilam, moge to zrobic ponownie. Hhmm powiedzmy raz w roku ? I to nie maja byc oplaty po to aby "skutecznie wyeliminować stąd osoby, które nie wiedzą po co chcą założyć nloga itd. " tylko normalna oplata serwisowa ma to byc, noo.
Finito.
   galaxy - 2002.06.24 15:32 - odpowiedz
 Dora, to nie cenzura, tylko protest przeciwko idiotycznym wpisom. Tak jak walczę z chamstwem, tak walcze z głupotą. Choć wiem,że to walka z wiatrakami, ale próbuję.
   sqn - 2002.06.21 22:45 - odpowiedz
 ale do ilu? jest ograniczone?
bo chciałem to już dawno wiedzieć?
   galaxy - 2002.06.24 15:22 - odpowiedz
 no właśnie - wyluzuj facet... Pomyśl spokojnie, o co chodzi Vincentowi. Pewnie, że wybierasz sobie nlogi, które Ci się podobają, niezależnie od tego czy pisze 200 osób czy 5000. Tyle że przy zalewie nlogów kretyńskich, po prostu, ciężko znależć te, które są ciekawe. Ot co.
   sewiero - 2002.06.21 19:53 - odpowiedz
 Vincent no bez przesady, kasownie to nie jest zadne rozwiazanie, bo jesli ktos nie uzywa zbyt czesto swojego nloga to znika on z listy i jakby go nie bylo, wiec co za problem. Poza tym jakie statystyki? jakie rankingi? jaki poziom chcesz wymuszac? z choinki sie urwales? chcesz zeby ludzie pisali "bloga" pod publiczke??? moze zglosisz sie na ochotnika i stworzysz regulamin, ile wpisow musi byc w miesiacu, jakich slow wolno uzywac, ilu trzeba miec wilbicieli nloga zeby go nie skasowali. No bez przesady. Byles na Blog.pl ze w krew ci weszly takie pomysly czy jak? Chcesz z nloga zrobic ekskluzywny klub dla zniewiescialych angielskich dzentelmenow :) Uwazasz sie za lepszego od innych? Nikt ci przeciez nie kaze niczego czytac, wybierz sobie kilka osob ktore pisza z sensem i odwiedzaj tylko je co za problem.

A jak ci sie tu az tak nie podoba to czytaj jakies ksiazki np. z poezja, to jest prawdziwa tworczosc na najwyzszym poziomie, do ktorej daleko zwyklym n-logowiczom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja pierdole Vincent, jak chcesz to admin moze wprowadzic oplaty tylko dla ciebie :) da ci numer swojego konta i mozesz mu wplacac czesne za swojego nloga, chyba nic nie stoi temu na przeszkodzie :)
Kurwa a najlepiej idz (albo lec w kosmos) na jakis kurs i zrob sobie wlasnego Xloga i tam wpuszczaj tylko znajomych, ktorym bedzesz mowil co maja pisac!!!!! :) i bedziesz ich kroic z kasy roznymi oplatai np. za pisanie bzdur i bedziesz kasowal, rankingowal, kasowal i robil statystyki od wszystkiego, a pozniej znow kasowal :)

Swoja droga Vincent, kurwa idz zrobic sobie dobrze i nie zasmiecaj forum takimi herezjami. Wyluzuj facet a bedzie ok i naucz sie troche wyrozumialosci dla innych. Kazdy przeciez moze czegos nie wiedziec, bo nikt nie jest idealny :)
   sadfreak - 2002.06.21 21:17 - odpowiedz
 A wqurwiajace jest to ze tak sie nasilil przyplyw odpadow popromiennych z bloga. I w swoim zasranym zapaciepieniu bezwstydnie wrzucaja post ze nlog jest ... ale ich blog nie dziala i musza miec gdzie przezimowac.

WYPIERDALAC i nie siac fermentu

a poza tym to zalosne
   zbirkos - 2002.06.21 22:47 - odpowiedz
 Do dupy z nimi, pisze juz o tym od paru dni, nlog.pl stracil swoj klimat i tyle.
Mam nadzieje, ze pomysl ktory ostatnio zarzucil Warp wypali i wszyscy beda happy.
   vincent - 2002.06.21 23:32 - odpowiedz
 Ktory pomysl?
   vincent - 2002.06.24 11:38 - odpowiedz
 Przyznaje wam racje, ze pomysl dzielenia liczby odwiedzin przez liczbe wpisow byl zly :)

wrzucilem do Excela liste z glownej strony - nie obejmuje wszystkich nlogow, ale to duza probka - i podzielilem; w kategorii osob majacych powyzej 3 wpisow, najwysza liczbe czytelnikow na 1 wpis uzyskala mayka_og:

"qrwa mam faceta...
dlaczego ja? ja nie chce a qrwa go mam... kolesiowi sie od dawna podobam (podobno nawet sie zakochal)...
a do tego sie ladnie najebalam i qrwa wyszlo..."

:)
   marzyciel - 2002.07.21 10:55 - odpowiedz
 lordzik, poza tym wpisy mozna kasowac... koles np. nazbiera 10000 tys. odwiedzic i zostawi sobie jeden wpis... pieknie :))
a poza tym, po co w ogole sie tym zajmowac... swego czasu, wiele osob sie unosilo tym, ze ktos przejmuje sie statystykami ;>
   marzyciel - 2002.07.21 10:56 - odpowiedz
 lordzik, poza tym wpisy mozna kasowac... koles np. nazbiera 10000 tys. odwiedzic i zostawi sobie jeden wpis... pieknie :))
a poza tym, po co w ogole sie tym zajmowac... swego czasu, wiele osob sie unosilo tym, ze ktos przejmuje sie statystykami ;>
   vincent - 2002.06.22 02:11 - odpowiedz
 tenbit.pl? zajrzalem tam. Takiej paskudy dawno nie widzialem. ble. Dlaczego narazasz nas na takie widoki?
   chafer - 2002.06.22 08:45 - odpowiedz
 Moment..chwila. Ze kiedys byl tu klimat? Ze teraz jest inaczej, bo przyszla grupa "nowych"? No jak zywo przypomina mi to sytuacje sceny pecetowej swego czasu. Bylo OK, jak byla mala garstka ludzi. Bylo "undergroundowo". A gdy CDA zaczal "reklamowac" scene, to pojawila sie wataha mlodych ludzi, na ktorych zaczeli narzekac "starzy" wydajacze. Ze nowi, ze sie nie znaja, ze psuja klimat. Obnizaja poziom.
O co chodzi? Ze nowe osoby obnizaja poziom "waszego wspanialego nloga"? A od kiedy jest wasz? Jezeli komus nie podoba sie to, ze nlog stracil klimat - papa, jest kupa stron, na ktorych mozna prowadzic wlasny dziennik. I jeszcze jedno - latwo krytykowac innych, pamietajcie jednak, ze wasze nlogi tez moga dla kogos wygladac na zalosne i bezwartosciowe. Wszystko zalezy od punktu widzenia.
A jak ktos naprawde chce "klimatu" niech zalozy www.znloga.pl , na ktorym prowadzic wlasne logi beda mogli tylko i wylacznie wybrane z nloga osoby. Jezeli chodzi o mnie - ja czytam tylko osoby ktore mam w "ulubionych"..nie szukam nowych wpisow i sila rzeczy nie interesuje mnie poziom nowych uzytkownikow.
   eye - 2002.06.22 09:46 - odpowiedz
 ranking? tylko w jakim celu? czyżbyś spodziewał się Vincent, że w kolejnym notowaniu nlogowej listy przebojów ujrzysz banner na pół strony z napisem: "THE WINNER IS... VINCENT!!!" i w nagrodę dostaniesz talon na 3 do 5 zł uprawniający do bezpłatnego korzystania z nloga przez najbliższy miesiąc?
   vincent - 2002.06.22 11:35 - odpowiedz
 
Nie spodziewam się bynajmniej.

Ja przyszedłem na nlog.pl, bo chciałem jakiegoś miejsca, gdzie nie ma takiego tłumu, jak na blog.pl - chodziło mi o miejsce, które nie jest modne, nie jest rozreklamowane.

Pamiętam, że jak się zapisywałem, to było nieco ponad 2100 użytkowników. Teraz jest 2579 i gołym okiem widać, że jest nalot nowych, duży w krótkim czasie. Jak tak dalej pójdzie, to nlog się przestanie różnić od bloga. A ja się cieszyłem, że znalazłem Coś Innego.
   eye - 2002.06.22 14:04 - odpowiedz
 ok luzik, Vincent :)tylko że te 400 z kawałkiem osób, mogło myśleć dokładnie tak samo jak Ty szukając nowego miejsca i być może jakiś % z nich uważa Twojego nloga za zbędne kilobajty na serwerze, bez urazy - w żadnym wypadku nie staram się oceniać tego co piszesz i nie sądze żeby znalazł się ktoś kto odważyłby się na dokonanie selekcji i wskazał którego nloga można zostawić a którego wypierodlić, zgadzam się, że te na których są po 2, 3 wpisy, należy wywalić w chuj (no cóż... w tym mój), poza tym widać gołym okiem, że popularność nloga wzrasta i na to chyba niewiele można poradzić, taki lajf :-)
na marginesie: nie ukrywam, że wkurwiają mnie teksty typu: blog - chuj dupa, nlog - cacy, chyba się komuś coś popierdoliło w głowie, ja na ten przykład wchodzę na bloga czy też nloga żeby przeczytać to co ma do powiedzenia kilka osób, które czytam systematycznie, a to na jakim serwerze są ich wpisy naprawdę mam w dupie:-)
na marginesie2: miałem napisać wcześniej ale sama zainteresowana mnie już uprzedziła, a napisać miałem że po takim powitaniu z pewnościa da sobie spokój z pisaniem pamiętnika TU i wcale się nie dziwię i przyznam że jestem zaskoczony kilkoma wypowiedziami w powyższej kwestii i zastanawia mnie skąd tyle złości?
poza tym luzik, sobota, browar i w sumie całkiem nieźle, pozdrowionka :-)
   zakochany - 2002.07.21 02:22 - odpowiedz
 zgadzam sie z eye. Wpisy typu "naplyw mutacji popromiennej z blog.pl" sa conajmniej wkurwiajace. Nie jest ważne na jakim serwerze ktoś umieszcza swoje wpisy, ale jaką treść i jakie przesłanie one sobą niosą. Dlaczego najeżdżacie tak na społeczność blog.pl? Przeglądam tam blogi od dłuższego czasu i nie widziałem ani jednego głosu szargającego imię nlog.pl. Tam są normalnie ludzie, jak ja, wy i wielu innych oraz prawdziwi maniacy, piszący notki pod publiczkę, jak tutaj. Różnicie się od nich jedynie hostem i sposobem w jaki usprawniacie własne skiny. Wszyscy jednak jesteśmy ludźmi. Czy na tym serwerze czy na tamtym piszą ludzie, tacy jak wy. Skąd w Was tyle złości? Potraficie znienawidzieć kogoś za to, że założył dziennik na blog.pl a nie na waszym kochanym nlogu? A kogo to obchodzi? Ważne jakim się jest człowiekiem, a nie gdzie zakłada się dziennik. Moim zdaniem konkurencja opiera się na nieco innych zasadach niż szkalowanie użytkowników tej czy innej strony. Chcecie być bezkonkurencyjni? To wymyślcie coś co przyciągnie ludzi, coś niepowtarzalnego, coś czego nie ma gdzie indziej. Obrażając innych stajecie sie po prostu prostakami i powodujecie, że ludzie zaczynają was utożsamiać z okresleniami jakimi Wy sami raczycie innych. Pomyślcie trochę ludzie. Ruszcie głowami. Niczym się nie różnicie od ludzi z blog.pl to, że założyliście dziennik tutaj to wasz własny wybór, nie stawia on Was jednak ponad wszystkim i wszystkimi. Chcecie oceniać? Bądździe obiektywni, bo na razie pierdolicie tylko bez sensu. Więcej luzu panowie i panie. Nlog nie jest pępkiem świata, zrozumcie to. To tyle. Pozdrawiam :)
   galaxy - 2002.07.22 13:40 - odpowiedz
 Po pierwsze - proponuję przeczytać dokładnie posty - dlatego że krytyka nie dotyczy blog.pl jako takiego i wszystkich kudzi, którzy tam piszą. Krytyka dotyczy osób, które tu przychodzą i piszą, że nlog jest do dupy a blog jest lepszy. Nie dziw się, że takie wpisy budzą sprzeciw, zwłaszcza że ludzie z nloga nie pojawiają się na blogu po to tylko, żeby napisać, że blog jest do dupy. Poza tym jak widzę i myślę, nlogowicze właśnie nie chcą konkurować z blog.pl pod kątem ilości użytkowników. Wręcz przeciwnie - z postów jasno wynika, że według nas użytkowników jest za dużo... Poza tym nikt tu nie krytykuje osób piszących na blog.pl, a już na pewno nie nienawidzi tych ludzi... Krytyka dotyczy idiotycznych wpisów, a do tej chyba mamy prawo?
   warp - 2002.06.22 10:00 - odpowiedz
 tak naprawde to klimat sam w sobie mnie centralnie jebie.
wystarczy zeby jakis poziom byl, jak poziom jest ponizej poziomu kraweznika, to i nie mozna mowic o jakimkolwiek klimacie.

przykladowo trzesie mnie jak czytam "mam 14 lat, jestem szatynka, chodze do 6tej klasy i kocham HIPHOP, pozdrawiam ziomkow, ktorzy tez maja blogusie!!!"

scena? dopoki bylo pare osob, ktore robilo konkretne rzeczy, wszystko bylo ok. powiedz mi ile procent z tej mlodziezy nagonionej przez CDA zrobilo cokolwiek konkretnego? sadze, ze mozna byloby okresic sie w promilach.

okres sceny mam za soba, przez 5 lat mialem okazje zaobserwowac pewne rzeczy, zajwiska, rotacje, zdazylem tez nieco zrobic, i cholernie mnie bolalo kiedy owa mlodziez scenowa (ktora notabene ani jednego party nie odwiedzila, i nie wymienila ani jednego snaila) krytykowala wsztstko dookola, a szczegolnie "stara" scene.

nie wyczuwasz w powietrzu podobnych zjawisk?
peace
   dora2 - 2002.06.23 23:21 - odpowiedz
 Ech Chaf, ty to madry potforek jestes jednak.
   galaxy - 2002.06.24 15:37 - odpowiedz
 No widzisz, Chaf, a ja chcę czasem przeczytać coś nowego i trafiam na same takie kfiatki, że się słabo robi. I to nie kwestia "naszego" nloga, za krótko tu jestem, żeby tak mówić. To chęc brania udziału w czymś o konkretnym klimacie i poziomie. Pojawiło się trochę "nowych" osób, które piszą interesująco i ciekawie. I stado osób, które piszą dlatego, że to modne. I moja ich krytyka nie ma nic wspólnego z tym, że są nowi. Nie będę wygadywać w towarzystwie na nowego znajomego, który jest dowcipny, inteligentny, sympatyczny i kulturalny. Ale będę na kogoś kto wchodzi do takiego towarzystwa i na dzień dobry mówi, że tu jest do dupy. Na samym wjeździe powoduje zajeżenie się. Tak samo jest tu.
   dalbo - 2002.07.28 09:37 - odpowiedz
 A jaka jest dla Ciebie roznica miedzy blogiem a pamietnikiem?
   dalbo - 2002.07.28 09:38 - odpowiedz
 A jaka jest dla Ciebie roznica miedzy blogiem a pamietnikiem?
   aagnes - 2002.06.22 10:23 - odpowiedz
 Ale mnie zbesztaliście. Ok, tylko dlaczego musicie tak szufladkować ludzi??? Nawet nie iwidzieliście, co ja tam piszę(wykombinowałam, a dlaczego się mi nie dało nic napisać, to nie kce mi się tłumaczyć). No dobra, zartuje, nie chcę, żebyście tam wchodzili. Wogóle to, co robicie, jest chamskie. Z tym pamiętnikiem to ie wiedziałam, czy napisać blog, nlog... przeciez to kurwa pamiętnik nie??? A moze dziennik?? Co do opłat to ok, mozna cos wymyslić, jednak nie wiem, czy wtedy nie wejdę na blog.pl, bo szczerze muwiąc wole tamtą stronkę. Po pierwsze jest tam wspaniała atmosfera, bo jak się zalogujesz to widzisz:"życzę ci udanych postów, pozdrawiam:)", a nie: Tu sie bloguje. Ok, ale domeną jest NLOG, wiec może lepiej "tu się nloguje"? Nlog-blog, wszystko jedno, pamiętnik tez. chynaa, nie chodzi o to, ze ze mnie taka lama, po prostu miałam problemy techniczne. Myślę, że przydałby się Administrator-Zarządca tego forum, który jednym klikiem wywalałby (sorry) śmiecie. Lordzik, dlaczego od razu śmiecie?? Ok, moge pokasować wszystkie notki, warp może spakować mojego nloga. To, ze się zapytałam zamienia mnie w śmiecia... A moze wogóle jestem śmieciem, moze tylko dlatego, ze nie prowadzę tego nloga od przynajmniej 6 miesięcy i nie jestem doświadczona nlogowiczką. A wqurwiajace jest to ze tak sie nasilil przyplyw odpadow popromiennych z bloga. I w swoim zasranym zapaciepieniu bezwstydnie wrzucaja post ze nlog jest ... ale ich blog nie dziala i musza miec gdzie przezimowac.

WYPIERDALAC i nie siac fermentu

a poza tym to zalosne . Przepraszam cię, sadfreak, ze tu weszłam. To był naprawde DUŻY błąd z mojej strony, jak mogłam zaśmiecić swoją obecnością, swoją blogową obecnością tę przepiękną stronę???? Jak mogłam mieć czelność choć słówkiem odezwać się na forum???
Nie wszyscy sa tacy doświadczeni jak WY, nie wszyscy od razu wiedzą co i jak. Kasuje swojego nloga, czuję, że nie jestem tu mile widziana. Warp, zajmuję tylko miejsce na serverze, skasuj mnie.
   warp - 2002.06.22 11:05 - odpowiedz
 chyba znowu mamy taka sytuacje, ze wszystkie kobiety sa przed okresem i tragizuja...
poprostu.
   warp - 2002.06.22 11:10 - odpowiedz
 i jeszcze jedno.
gdybym mial cos przeciwko blog.pl to nie kombinowalbym razem z adomasem jak uprosic zycie uzytkownikom naszych serwisow, ok?
   warp - 2002.06.22 11:10 - odpowiedz
 tfu kurwa _uproscic_
   aagnes - 2002.06.22 12:23 - odpowiedz
 mógłbyś pisac jaśniej?
   warp - 2002.06.22 14:00 - odpowiedz
 ok, moglbym:

uzytkownicy blog.pl i nlog.pl beda mieli mozliwosc przenoszenia swoich zapiskow w te i we wte.

jednym slowem: niewazne gdzie piszesz, wazne, ze pozniej mozesz sie przeniesc
   aagnes - 2002.06.22 15:13 - odpowiedz
 sprytne:)
   sadfreak - 2002.06.22 16:45 - odpowiedz
 Jesli Cie urazilem to przepraszam bo tego na celu nie mialem. Faktem jednak jest, ze na forum jakis czas temu pojawil sie temat z wyzej wymienionym przeslaniem. Ja nie mam nic do ludzi ktorzy zakladaja nowe logi, ale moze przy tym zadalabiby sobie pytanie po co to robia. Bo zalozenie loga na tutejczym serwerze (ch*****go ich zdaniem) jest na przetrzymanie niedzialajacego wyniesionego pod niebiosa bloga nie ma sensu. Posiadanie loga nie jest obywatelskim obowiazkiem.
A jak sie nie podoba to po co to robic na sile.
   zbirkos - 2002.06.22 17:41 - odpowiedz
 Bardzo madre. Szczegolnie to prze ostatnie zdanie. Zgadzam sie w 200 %
   sewiero - 2002.06.22 22:29 - odpowiedz
 Niektore osoby zadeklarowaly sie ze sa zdecydowane zaplacic za korzystanie z nloga. Na poczatku uzalem to za iscie porabany pomysl, bo wcale nie jestem zadowolony kiedy musze wydawac nacokolwiek kase, ale takie rozwiazanie mogloby mniec rowniez pozytywne strony.
Wystarczyla by jakas symboliczna jednorazowa oplata, bylo by to pewna bariera dla osob ktore zakladaja "bloga" dla jaj.

Oplaty za uslugi w internecie to prosta sprawa, mozna placic sms'ami. Wystarczy zrobic tak, ze aby uzyskac dostep do jakiegos serwisu wysyla sie sms'a o jakies tresci pod jakis numer np. 7235 i wtedy przysylaja haslo dajace dostep do wlasnego konta. Mozna tez w ten sposob placic comiesieczne lub kwartalne lub roczne abonamenty i inne takie.

Mozna by utworzyc na nlogu dwa serwisy, jeden darmowy dla wszystkich ktorzy chca sprobowac blogowania i drugi za symboliczna oplata dla osob ktore sa zdecydowane w tym co robia i dla ktorych "blogi" to cos wiecej niz zabawa na piec minut. I zeby w platnym serwisie nie bylo reklam :)




A tak na marginesie, czy aby wszystko za co nie placimy jest tak do konca za darmo? Rozne serwisy az uginaja sie od reklam i banerow, dzieki nim zarabiaja, a ludzie uzywajac takiego serwisu musza, chcac czy nie ogladac to wszystko. Wiec ci co placa za umieszczenie reklamy na stronie kupuja nasza uwage, nasz czas, ktory poswiecamy na ogladanie tych reklam. Wiec pozornie darmowe rzeczy nie musza byc wcale takie darmowe.
   vincent - 2002.06.22 22:57 - odpowiedz
 Na nlogu akurat reklam tyle nie ma - jedna na głównej stronie, do wytrzymania.
   zbirkos - 2002.06.23 01:02 - odpowiedz
 Hmm
pierwsze primo - nie wszyscy maja komorke.
drugie primo - bannerki na stronie glownej owszem sa, tylko zwroc uwage, ze nie rekalmuja zadnej komercji.
   sadfreak - 2002.06.23 09:47 - odpowiedz
 A z tym sie akurat zgodze. Jakby to mial byc banner jakiejs pindy rozkraczonej z wilgotnym wstydem (przeciez tu sa dzieci), ale meble artystyczne...
   chafer - 2002.06.24 00:02 - odpowiedz
 No wlasnie. Sa tu dzieci. To chyba wyjasnia poziom niektorych logow , prawda? Pomyslcie sami jacy byliscie w wieku 13-14 lat.
   chynaa - 2002.06.24 01:15 - odpowiedz
 Zbirkos jasne, że nie wszyscy (ja na przykład od dłuższego czasu nie posiadam), ale chyba wszyscy mają znajomego/członka rodziny, który jest posiadaczem komórki. Mogą wysłać sms'a kosztującego, na przykład, 4 zł i oddać te 4 zł osobie do której komórka należy.
Prawda?

Moim zdaniem pomysł z komórką jest świetny.
   warp - 2002.06.24 08:42 - odpowiedz
 pozostaje jeszcze pytanie "jak to wdrozyc" =)
   vincent - 2002.06.24 01:25 - odpowiedz
 
Ale kazdy zna kogos, kto ma komorke - nie byloby problemu poproszenie takiej osoby o wyslanie smsa i zwrocenie jej kosztow gotowka.
Banery komercyjne sa, bo reklamuja rzeczy na sprzedaz - choc fakt, ze sa to rzeczy dobrane z gustem i zadna masowka.
   warp - 2002.06.24 08:43 - odpowiedz
 e?
   lordzik - 2002.06.24 11:48 - odpowiedz
 A ja się wpiszę na końcu, coby było łatwiej mnie zauważyć :)
Wszystkim, co się obrażają, za 'chamskie' traktowanie ich na nlogu, za zadawanie tzw. głupich pytań i zaśmiecanie forum, niech sobie przeczytają to:
O sztuce zadawania pytań i ogólnie o forach dyskusyjnych
   lavinia - 2002.06.24 18:40 - odpowiedz
 Hmmm - ja, generalnie rzecz ujmujac jestem wielce zgodna istota.:-))Ale - o jedno prosze....ZADNYCH RANKINGOW.
Jakie mialyby byc mianowicie kryteria oceny nloga? I - przez kogo ustalane?
Przeciez wiekszosc z nas wyraza tu swoje mysli, pisze o uczuciach, zdarzeniach....., ktore dla niego sa wyjatkowe, dla drugiego - warte komentarza, dla trzeciego - smieszne, dla czwartego - bzdurne.
Ale - to, co piszemy to jest NASZE. I mysle, ze nie po to piszemy, zeby ktokolwiek rościl sobie prawo do jakiejkolwiek oceny, prawda? Jesli nie wylączamy "komentarzy" to dlatego, ze czasem warto wiedziec co o pewnych sytuacjach czy pogladach mysla inni. Ale - nie po to by nas oceniano. A jesli je (komentarze) wylaczamy, jak np. vincent, to tez dobrze. Ma prawo.
Nie chcę czuc sie oceniana. W zaden sposob i przez nikogo.
Mysle, ze nlog ma nam stwarzac mozliwosc szczerego i swobodnego wyrazania mysli. Zle sie bedzie pisalo majac swiadomosc pisania "pracy zaliczeniowej", ktora - jesli sie nie spodoba - moze byc powodem usuniecia w n-logowy niebyt.....
Ehhh...... nie dajmy sie zwariowac. Kolejny "wyscig szczurów"? Malo go mamy w realu??
   vincent - 2002.06.24 18:49 - odpowiedz
 Tu nie chodzi o ocene czlowieka lavinio - ani o ocene tresci jego nloga czy ich cenzurowanie. Chodzi o te logi typu "No zalozylem sobie nloga i nie wiem po co". "co by tu dzis napisac? E, nic nie napisze" itd. Jednym slowem o sytuacje, gdy ktos nie ma o czym pisac, nie chce mu sie pisac, ale loga prowadzi, bo mu sie to wydaje modne, zabawne czy jeszcze jakies. To zaraz widac, gdy ktos tak do tego podchodzi i ostatnio sie pojawilo takich sporo. I to o nich chyba rozmawiamy.
   lavinia - 2002.06.24 19:14 - odpowiedz
 Tak, wiem. I - zgadzam sie, ze mozna by wprowadzic taka symboliczna, SMS-owa oplate, aby ustrzec sie zajmowania miejsca przez tych, ktorzy nie bardzo wiedza po co nloga zakladaja i co w nim pisac, czyli - przez tych, ktorzy pisza, bo to jest modne i "tak pewnie wypada".
Tylko - czy to odniesie oczekiwany skutek..... ?
   galaxy - 2002.06.24 19:46 - odpowiedz
 Myślę, że odniesie. A to dlatego, że gro osób, które piszą bo to modne i tylko dlatego, wolą serwisy bezpłatne, takie, gdzie niczym nie trzeba sobie zawracać głowy. A w serwisie płatnym zostaja osoby, które naprawdę chcą w tym konkretnym serwisie zostać.
    - 2002.07.21 23:00 - odpowiedz
 Pamiętnik to nlog a nloga zakłada się bardzo łatwo!! Gdy wejdziesz na str. nlog.pl w miejscu gdzie możesz się zalogować (prawy górny róg strony) niżej napisane jest: nowy użytkownik!! Naciskasz to po czym wpisujesz swoie dane i gotowe!! Zapraszam na moj nlog: psina.nlog pl i na blog: sunia.blog.pl
   alienisko - 2002.07.28 12:16 - odpowiedz
 o ja jebie...
   szaraw - 2002.07.28 23:59 - odpowiedz
 nie martw się to Ci PRZEJDZIE - to tylko napięcie no wiesz....
   flatline - 2002.07.29 00:12 - odpowiedz
 Jedziesz kobieto... tylko na czym?
  huh?

Lista tematów
Nowy temat


  what?

1313-1293
1293-1273
1273-1253
1253-1233
1233-1213
1213-1193
1193-1173
1173-1153
1153-1133
1133-1113
1113-1093
1093-1073
1073-1053
1053-1033
1033-1013
1013-993
993-973
973-953
953-933
933-913
913-893
893-873
873-853
853-833
833-813
813-793
793-773
773-753
753-733
733-713
713-693
693-673
673-653
653-633
633-613
613-593
593-573
573-553
553-533
533-513
513-493
493-473
473-453
453-433
433-413
413-393
393-373
373-353
353-333
333-313
313-293
293-273
273-253
253-233
233-213
213-193
193-173
173-153
153-133
133-113
113-93
93-73
73-53
53-33
33-13
13-1

  Zaloguj się
Login : 
Hasło : 
 

Nowy użytkownik

Logowanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
 
nlog v04a - (c) 2002
administracja serwerem - Angry Bytes